Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonoknál mi az az intelige...

Telefonoknál mi az az inteligens energiatakarékosság?

Figyelt kérdés
Ezt ha bekapcsolom lehet valami baja a telefonomnak?

2016. jan. 10. 07:45
 1/5 anonim ***** válasza:

"Ezt ha bekapcsolom lehet valami baja a telefonomnak?" - ennél nagyobb hülyeséget nem is kérdezhettél volna! Szerinted ha baja lenne tőle, akkor gyárilag rátették volna a telefonra???

Amúgy ez az üzemmód arra jó, hogy ha be van kapcsolva, akkor a telefon automatikusan lezár minden olyan alkalmazást, amit éppen nem használsz, hogy ezzel is csökkentse az energiafogyasztást, tehát az akksi tovább bírja, ritkábban kell tölteni. Van amúgy ennek egy ultra takarékos üzemmódja is, de akkor csak a telefonálás, sms, és az ébresztő működik, más nem, szóval 2-3 "fokozatban" be tudod állítani, hogy mennyire legyen takarékos, ezt ott részletesen le is írja az opcióban. Viszont ha mindig mindenre használod a telefont, akkor kapcsold ezt ki, és nem fog semmiben sem korlátozni.

2016. jan. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem de csak ha netezni szeretnék vele akkor bekapcsolhatom az inteligenset?
2016. jan. 11. 17:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Elvileg igen. Megnéztem közben, és 3 féle erősségben van: leggyengébb a normál, a közepes az intelligens, és a legerősebb az ultra, és csak ez utóbbi korlátoz le majdnem mindent úgy, hogy csak telefonálni és sms-ezni lehet, illetve az ébresztő működik, az intelligens még engedi a netet.
2016. jan. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem akkor bekapcsolom, elvileg nem veszíthetek vele semmit, most kaptam a telefont és gyárilag be volt eza az inteligens kapcsolva
2016. jan. 11. 18:51
 5/5 atil válasza:
Hát, nem tudom. Az akkumlátor optimalizálást vedd ki a csetprogramoknál, ha azt akarod, hogy mindig azonnal megkapd az üzeneteket, hívásokat, mert ez az "intelligens" takarékosság leállítgat a háttérben folyamatokat és az közel sem minden esetben jó, mert egy csetprogram, Viber, Skype és tsai ugyan a háttérben vannak, de nem mindenkinek árt, ha azonnal megkapja rajta az üzeneteket, van akinek nem ér rá 5-10 percet. Lehet egyenként állítani alkalmazásoknál, hogy optimalizálja-e a háttérben (azaz leállítsa e takarékosságból)...szóval, ja, lehet baja éppen a telefonodnak, de neked meg méginkább. Nincs ingyen ebéd, meg takarékosság sincs ingyen, nyilván mindenért fizetni kell valahogy,
2018. jún. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!