Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Doogee DG 550 vírusos készülék...

Doogee DG 550 vírusos készüléket root-olni kellene. Tud-e benne segíteni valaki?

Figyelt kérdés

Van egy DG550-es kínai telefonom amelyeket 1,5 éve használok gondtalanul. KB 1-1,5 hete a telefonon automatikusan megjelent egy alkalmazás ami számomra ismeretlen volt. Az alkalmazásnak kínai írásjelekkel volt kiírva a neve. Gyanús volt, hogy vírus. Töröltem. Letöltöttem egy vírusirtót és lefuttattam. Nem talált semmit.


Pár óra múlva a telefon már több ilyen kínai alkalmazást is letöltött és telepített magától, amiket szintén törölni töröltem. Éjszaka hagytam a telefont bekapcsolt állapotban

Másnapra már annyi alkalmazást töltött le, hogy a memória megtelt és belassult a telefon.


Ezt követően a memória kártyát és a telefon memóriát formáztam, a telefont vissza állítottam gyári állapotra. Ezzel azt hittem a hiba megfoldva, de nem!


A vírus a bootfile-ok közé települt és a gyári vissza állítás nem segít. Ezt a vírust így nem lehet kiirtani.


A telefonomat múlt év szeptemberbe vettem. Karácsonyra vettem egy ugyan ilyen készüléket a feleségemnek is.


A feleségem telefonján is megjelentek az alkalmazások.

Mind a két telefon csatlakoztatva lett ugyan azon PC-re, hogy zenét és filmet tegyek fel rá.


Ehhez szeretnék segítségét kérni, hogy root-olni tudjam a telefont és felrakjak egy új rendszert a vírus kiirtása után


Ha ez a vírus az, akkor ezen a linken tudtok róla információt gyűjteni.


[link]



#vírus #boot file
2016. jan. 19. 09:24
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ezért nem veszünk kínai vackot... gyárilag fertőzve van.
2016. jan. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem azt volt a kérdés, hogy mit vegyél.

Hanem az, hogy mi a megoldás. Vegyél 180 e.-ért alma6-ot és élvezd. Semmi probléma nincs, csak vannak emberek akinek nincs rá 180e csak 50e. Remélem megérted.

Egyébként ha olvastad amit írtam akkor láttad, hogy PC-n keresztül lefertőztem a másik kopp ugyan olyan telefont. Ergo lehetséges, hogy online kaptam PC-n és így adtam át a telóra. A cikk se mai, 100 fajta módosítása is lehet a vírusnak. Az oltáson túl tudsz valami használhatót mondani vagy csak ennyit szerettél volna megjegyezni?


Köszi.

2016. jan. 19. 20:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Üdv!

Van egy bonyolult,de biztos mód, arra a gyökérre meg ne is figyelj! Van, aki nem ért a technikához, csak nagy a pofája, mert van pénze.

Nos!

A needrom.com oldalon találhatsz hozzá gyári romot. Kell mellette lennie egy flashtool-nak is, a készülék MTK processzorával egyezőnek.

Csomagold ki egy mappába.

A telefont tett fastboot mode-ba (kikapcsolt állapot, bekapcs+fel gomb nyomás, majd válaszd ki)

Csatlakoztasd a készüléket USB-n a gépre.

Nyisd meg a CMD-t.

Írd be, hogy "fastboot device" v "fastboot devices", amelyiket elfogadja.

Kapsz egy kódot, általában ABCDEF123456 vagy ilyesmi, ezzel ne törődj, azt jelenti, látja a készüléket.

Írd be, hogy "fastboot oem bootloader".

Ha nem csinál semmit, akkor nyitva van. Ha csinál, akkor Mostmár nyitva van.

Bezárhatod.

Nyisd meg a flashtool-t, amit letöltöttél a ROM-mal.

A fölső választási lehetőségbe importáld be a mappát, amiben van a kicsomagolt ROM és fog találni egy txt fájlt, ezt jelöld ki.

A készülékből vedd ki az akksit és válaszd le a számítógépről. (lehetőleg olyan géppel dolgozz, ami nem fertőzött)

A flashtool-ban válaszd a "ONLY DOWNLOAD" funkciót és nyomj rá a zöld lefelé néző nyílra.

Csatlakoztasd a készüléket és 2-3 másodperc után tedd be az akksit.

El fog tökölni feltöltés után vagy félórát, ne aggódj, csak legyen tele az akksi.

További kérdéseidre vagy érthetőbb útmutatóra privátban van lehetőséged, szívesen válaszolok.

Remélem segíthettem

2016. jan. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!