Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mik a hátrányai a nagy méretű...

Mik a hátrányai a nagy méretű telefonoknak?

Figyelt kérdés

Mindenkitől hallom, hogy így meg úgy nem jók a nagy méretű telefonok. De miért? Vagy egyáltalán mekkora mérettől számít nagynak egy telefon? Az 5" még oké, de az 5,2" már nem?!


Ha a zsebemben tartom, akkor azaz 1 cm hosszban nem tesz sokat. Vagy ha az ember a kezébe fogja, akkor is lehet tartani szépen. Nem?


A kérdésem már több felé is elágazik, mire mindent leírtam. Remélem lesz valaki, aki tud válaszolni az itt elhangzottakra, akinek van jártassága is az ekkora készülékekben.


2016. jan. 20. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én egy Sony Z2 boldog tulajdonosa vagyok, immár 7 hónapja.

Szubjektív, hogy kinek mi számít nagynak. Nekem ez elott egy Sony minim volt (3") 2évig.

3"-rol váltottam 5.2-re, és semmi negatív dolgot nem találtam se a telefonban

2016. jan. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Se a kérdésre irányulva.


Bocsi, veletlen ranyomtam a kuldesre.

2016. jan. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben nincsenek túl kicsi kezeid meg zsebeid, még az 5,5 is kényelmesen megoldható :D

Én végig teszteltem több méretet (szolgáltatók boltjaiban mindig vannak kitéve kipróbálható telefonok), nekem 4,7-5" környékén van az egykezesen kényelmesen használható, de afölött is jól használhatóak. Haveromnak kicsi keze van, 4,5 is nagy neki, de csak 5"-t tudott szerezni, mégis megvan vele :) Mondjuk az előnyük meg a nagyobb akku.


Tehát: Menj be a legközelebbi telefonos boltba (főleg valami nagyobb szolgáltatóiba) és próbálj ki hasonló méretű telefonokat. Szerintem használhatóak, és a nagyobb akku is jól jön.

2016. jan. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

5,2 es telóm van, de asszem váltok a samsung S6edge+-ra...5,7 coll, baromi szép, eszméletlen gyors, atomerős aksi, égy mint egy ékszer..a kézbentartás kellemes.

Rengeteg nő használ ilyen gyönyörű, rendkívül korszerű telefont, és nincs problémájuk az 5,7 collal.


azt írod: ..."mindenkitől hallom"...ez kizárt, inkább egy-két embertől..


na, ők meg nem mérvadók... a világ a nagyobb képernyők felé tendál..

lásd 5,5 coll felett..a Sony Z Ultrája például 6,4 coll, és nem tüntet senki, hogy ilyen nem kell...

a jövőt a Samsung jól látja...sőt ..az LG is. most jelent meg az új 5,7 collosa.


sokkal élvezhetőbb a kép, könnyebben olvasható. persze akinek elég a 3,4 coll, az azt vesz. pont.

2016. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mióta a kezembe vettem egy7"-os tabletet , a 4.5"-os telót nem használom. Ég és föld.
2016. jan. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Norbi658441 ***** válasza:
100%
Én 4"-ról váltottam 5"-ra,és el mondanom,hogy megérte.Sokkal áttekinthetőbb,minden jobban látszódik,kényelmesebb kezelni,és nincsen minden összezsugorírva.Még régebben 4éve mikor vettem a 4"-os telefonomat,még a 4" nagynak számított,mindenki azt mondta,hogy mindek ekkora telefon,meg hogy tégla telefon,és lám 1-2évire rá nekik is ilyen/nagyobb telefonjuk lett,és ekkor már nem kritizálták az enyémet.A tanárom is azt mondta,hogy rájött,neki nem kell nagyobb kijelző 4"-nál,aztán 2hónpjára rá ő is vett 5"-os telót.Ha elfér a kezedbe a 5" és kényelmesen tudod kezelni,akkor szerintem ne vegyél kisebbet.Szerintem még a 6" is belefér a standartba,ha persze átéri az illető kényelmesen.
2016. jan. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 5" kijelzős telefonom van már 2éve. Sokkal könnyebb kezelni, mint egy 4" vagy még ez alatti telefont. Viszont sokkal könnyebben sérül a kijelzőjük, mint egy kissebnél.
2016. jan. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Előszór egy 3,5"-os telefonom volt,most egy 4"-os,de a következő biztos 5"-os lesz mert huzamosabb ideig használtam nagyobb telefont így a jelenlegi kincsinek tűnik.Phablet mondjuk meg azért nem kéne mert túl nagy,így a hordozhatóság nehezebb,könnyebben sérül a kijelző.

5"-ig még közepese,5,5"-nél vagy a felett már elég nagy telefonok,"Phabletek" vannak amik valóban nagyok,-Jelenleg a legnagyobb a Huawei P8 Max.

2016. jan. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már csak abból is kiindulva, hogy egy átlagos napon többször is előveszem a telefonom a zsebemből, hogy megnézzem az időt, vagy épp, hogy keresett-e valaki. Ez egy 5 - 5,5" átmérőjű készülékkel azért elég nehéz lenne. Meg gondolom lassabban is menne, mert akkor jobban vigyázok. (mert a kisebb bőven elfér az egész markomban (kisebb 3,5"), míg ez nem).
2016. jan. 20. 18:24
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak a zsebben hordása miatt lenne problémás. 5 colos telefonom van, ez még éppen jó ahhoz, hogy egy szűkebb nadrágban ne feszüljön. Nyilván 5,2 col is még beleférne, mert az a pár miliméter nem oszt, nem szoroz, de 5,5 coltól már problémás lenne. Ugyanakkor örülnék a nagyobb kijelzőnek, mert jobban átláthatók rajta a dolgok, na meg az az akkuidejük is jobb, mert erősebb akkut tesznek bele, mint amennyit elvesz a nagyobb kijelző.
2016. jan. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!