Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért ázott be a (VíZÁLLÓ)...

Miért ázott be a (VíZÁLLÓ) Sony Xperia Z1 Compactom? HELP

Figyelt kérdés

Na szóval tegnap vettem használton egy Sony Xperia Z1 compactot.Mondom kipróbálom, hogy vízálló vagy nem.így is lett kipróbáltam 2-3 másodpercet vízbe raktam és beázott s kikapcsolt.(az oldalán található fedelek rendesen bevoltak zárva)Ezután kinyítottam az oldalán található fedeleket s televolt vízzel,és a kamera is bepárásodott(de mára már eltünt a pára a kameráról...)Egy napja már szárítom,próbáltam bekapcsolni de semmi...Töltésre is raktam a jelző led világít s kb 5 másodpercenként 3 rezeg...

Kérlek segítsetek! Mit csináljak vele???? Nagyon fontos lenne!!!

A rízsbe tevős válaszolók kíméljenek!!!


2016. jan. 21. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Száríthatod, szét szeded amennyire csak bírod, de lehet, hogy zárlatos lett. Jobb esetben az akku sült ki, rosszabban a panel. Ez a vízállóság meg kamu. A gyártó is elismerte régebben. Ha szakadó esőben telefonozol azt még talán kibírja. Egy két modell van ami tényleg hozza amit írnak róla. Ja és ha újonnan vetted volna és vissza viszed, hogy:"de hát írják, hogy vízálló", akkor is csak körbe röhögnek. Még a gyártó sem vállal erre garanciát. Szomorú, de nagy eséllyel bukta a teló. Ha a digitalizer nem döglött meg, akkor keress egy üveg töröttet és abba építsd át a digit meg az üveget. És ne dobd el, mert az ütés állóság sem bír mindent 😏

Sajnálom, hogy rossz hírt kellett mondjak.

2016. jan. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát te aztán tudsz. Ez a tandíj.
2016. jan. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Captain Frájer ***** válasza:

Garanciaszervíz! Cordon Electronics Kft a szerződött szervizpartner. Ha beadod, be fogják vizsgálni a készüléket. Amennyiben lezárt fülekkel a vízállósági teszten megbukik, úgy a telefon saját hibájából ázott be, garanciában kicserélik. Nem azonnal, ott kell hagyni a 15 munkanapos vállalási idejükre. Ha beázik egy készülék, ott oxidáció keletkezik a főpanelen, ami idővel megöli a készüléket.

Amennyiben a vízállósági teszten átmegy a készülék, vagy is, megfelelően lezárt fülekkel a telefon biztosította a vízállóságát, úgy sajnos a beázás nem megfelelő odafigyelés eredménye, vagy is nem rendeltetésszerű használat miatt a garanciában nem javítható esetbe kerül. Ilyenkor árajánlatot lehet kérni, de nem éri meg, mert a fődarabcsere meghaladja a telefon értékesítési árát.

2016. jan. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!