Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobilnetet mennyiért lehet...

Mobilnetet mennyiért lehet venni, vagy hogy vannak az árak?

Figyelt kérdés
Befizetek egy összeget és addig tart a net amíg nem fogy el a pénz??

2016. jan. 23. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen. Előfizetéses vagy, vagy feltöltőkártyás, Melyik szolgáltatónál vagy?
2016. jan. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Mielőtt mobilnetet veszel, az a legfontosabb, hogy meggyőződj, ahol használni szeretnéd, ott az adott szolgáltatónak ki van építve az a hálózata, amit használni szeretnél. A 3G és 4G hálózat az amivel gyorsan lehet mobilnetezni, a GPRS, EDGE hálózattal nem lehet semmire menni.

Ha megvan ez, utána egy bizonyos adatmennyiséget lehet venni, ami egy bizonyos ideig, ált. 30 napig él. Ha nem használod el, elveszik. Ha kevés, lehet pluszadatot venni.

Pl. én Vodafonnál vagyok, 30 naponként levonnak 600Ft-ot a kártyáról és 100MB adatforgalmat adnak érte. Ez nem sok, de messengerre és e-mail-re elég, egész hónapban. Viszont filmezni nem ajánlott, mert az nagyon sok adattal jár. Pl. youtubon egy 2 perces videó lehet 20-30MB is.

Van a Vodafonnál 500Mb, vagy 1 GB forgalmú csomag is, azok drágábbak. ha elfogy a havi keret idő előtt, akkor be van szüntetve a mobilnet, a fordulónapig, vagy lehet pluszadatot venni, olcsóbban, mint amit először vettél.

2016. jan. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
viszont van a vodánál olyan, hogy 500 Mb adatot adnak ingyen minden 3000 Feltöltès után
2016. jan. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, köszi hogy mondod, az a NET+ díjcsomagban van, abban vagyok én is. 5000 után meg 1 GB-ot adnak, 30 napra.
2016. jan. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 |Orfeusz| ***** válasza:

Általában így működnek:


Előfizetéses: Az előfizetési díjba bennefoglaltatik X MB adat havonta, és kiegészítő szolgáltatással tudsz emelni ezen a kereten. Pl a havidíj 3000Ft, ebben van 100MB net. Igényelhetsz hozzá 1000 forintért +200MB keretet havonta.

Ha túlléped, akkor belassítják és ingyen netezel, vagy minden nap hozzáírnak egy "napijegyet" a számládhoz aminek sokszor pofátlanul magas az ára.

(nem néztem utána az áraknak, ezek kitalált tarifák)


Feltöltőkártyás:

Sokszor adnak a feltöltés mellé adatbónuszt, pl 3000Ft feltöltés mellé 100MB adatot, 30 napos felhasználhatósággal. Ez nyilván folyamatos netet nem ad, mert ha minden hónapban 3000 forintot töltenél, akkor más bőven jobban megérné egy előfizetés.

Vannak még különböző adatcsomagok, pl a keretből 600 forintot levon és kapsz 100MB-ot 30 napos felhasználhatósággal.


Mobilnet feltöltőkártyás:

Vannak olyan tarifák, amik nem telefonokhoz vannak, hanem tabletekhez és laptopokhoz. Ezekkel nem lehet telefonálni, de olcsóbb a mobilnet. Itt a feltöltött összeg fogy az adathasználattal.

Pl feltöltesz 3000 forintot és megabájtonként 7 forintot levon az egyenlegből. Addig használod, amég el nem fogy. Ennek hátránya, hogy csak laptoppal, tablettel vagy DualSIM telefonnal tudod használni.

2016. jan. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!