Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ebay-ről érdemes telefont...

Ebay-ről érdemes telefont venni? Miért ilyen olcsó/pl:150. 000ft-os teló 89. 000ft azért mert használt? Vagy hamisítvány?

Figyelt kérdés
2016. jan. 23. 11:11
 1/8 anonim válasza:
49%
Én ilyen nagy tételben nem rendelnék ebayről.Nem is tudom,valószínűleg hamisítvány lehet.
2016. jan. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

lehet semmi baja, de erre számold rá még az esetleges vámot+áfát, amit lehet megúszol, de ha nem, akkor ez sem lesz sokkal olcsóbb, mint itthon, ellenben ha van garancia rá, azt is úgy tudod érvényesíteni, ha visszaküldöd, és ott javítják, ahonnan jött.


aztán persze jönnek az esetleges nem várt dolgok, mint hogy út közben eltűnik, megsérül a csomagod, akkor kilincselhetsz a refund-ért, amit sokan akkor hajlandóak megtenni, ha visszaküldöd a sérült cuccot a saját költségeden, ami jóval drágább lesz, mint amennyi idefelé volt.


én ennyi minden mellett biztos nem vennék...van esély rá, hogy jól jársz, de több van arra, hogy nem.

2016. jan. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
eBay-ről soha, aliexpress-ről viszont igen. Nagyon sok telefon márka van, amiket máshonnan nem is tudnál megvenni (hacsak nem Kínában élsz). Már 40-50 ezerért is lehet olyat venni, ami annyit tud mint egy 140-150 ezres készülék. Nagy hátránya a garancia, ugyanis ha hibás, akkor neked kell a saját pénzedből visszaküldeni, ami nem olcsó.
2016. jan. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Aliexpresről akkor megéri telót venni?
2016. jan. 23. 15:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt csak te tudod megmondani. Olyat keress, amit már sokan vettek és pozitív értékelést adtak rá. Egyébként még így is benne van a pakliban, hogy kifogsz egy rosszat.

Én eddig háromszor rendeltem onnan, mindig jók voltak.

2016. jan. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Telót rendeltél onnan?
2016. jan. 23. 18:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Számold rá az áfát, a vámot és máris kb ugyanott vagy árban, mint ha itthon veszed. Meg kell nézni, milyen eladótól rendelsz, mivel nem egységes üzletről van szó. Persze, lehet találkozni csalókkal is, de ezeket elég gyorsan lekapcsolják.

Mondjuk nem annyira vennék netről ilyesmit jó ok nélkül, ekkora értékben főleg.

2016. jan. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

ebay aliexpress olyan mint a vatera. Lehet egy profi cég de lehet egy tök szar eladó. Rengeteg külföldi cég van akik megbízhatóak. Pl to2c.com mindeal.net, meg van még sok rá lehet keresni. Kínából csakis kínai telefont. Szóval lenovo, huawei, xiaomi, zte...

Azok jó helyről véve eredetiek. De a 27% áfát és 2000ft os postai kezelési költséget számolj rá ami akár 6-15 000ft is lehet telefontól függően.

2016. jan. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!