Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Xperia Z1 Compact....

Sony Xperia Z1 Compact. Vélemények?

Figyelt kérdés
2016. jan. 26. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljesen jó.
2016. jan. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 doni1201 ***** válasza:

2014 május óta használom: Nagyon jó teljesítmény, prémium anyaghasználat, fém keret, jó összeszerelési minőség, kompakt méret. 5.1-es android kiadás egész stabil, régebi kiadásoknál volt egy-két újraindulás. 16GB belső memória mellé szerencsére van SD kártya foglalat, az alkalmazásokat is lehet ide rakni. Akksija még mindig kibír másfél-két napot normál használat mellett alacsonyabb fényerőn. Nincs olyan játék/alkalmazás amit, nem bírna el a rendszer, bár a kis kijelző miatt kisebb az élmény. Erősebb játékoknál, pl. Real Racing3 melegszik rendesen (főleg a kis felépítése miatt), de egyszer sem szólt, hogy túlmelegedés lenne.

A hátlap nagyon karcolódik, védőfólia "kötelező" ide is. Mono hangszóró kicsit halk (nem vészes), a telefon alsó oldalán van, tehát fektetett nézetben könnyen eltakarja az ember a kezével. A kamera az adataihoz képest (20.7 MPx stb.) nem valami kiemelkedő, vaku nagyon gyenge. Volt egy kis GPS vételi probléma vele Lollipop frissítés után, de egy teljes reset után rendbejött.

Csak zárójelben:(Kétszer volt medencében, nem lett baja, de már nem merném bevinni, ki tudja milyen a hátlap ragasztása másfél év után..)

A hibái ellenére szerintem nagyon jó telefon, nem bántam meg, hogy ezt választottam. Azoknak kiváló, akik nem szeretnének nagy telefont, de teljesítményben sem adnának lejjebb.

2016. jan. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2016. jan. 27. 14:00
 4/6 Captain Frájer ***** válasza:

Biztosítóban dolgozóként meg kell mondanom, hogy a sony telefonok közül a Z1 compact és a Z5 compact a legbiztosabb készülék. Még azt mondanám, hogy beázott készüléket is csak úgy vittem a szervizbe, hogy valahol meg volt törve ügyfél hibából a készülék. A z3 compact ellenben jó tréül sikerült. Z1-ekkel a legtöbb probléma abból szokott csak lenni, hogy a zárófülek gumi tömítése elkopik, elszakad, de ezt a garanciaszerviz kezeli térítésmentesen.

Megbízható kis eszköz. Ha nem lett volna olyan karcos a 2 év alatt, amíg használtam, akkor nem cseréltem volna Z5 compactra, ami szintén egy jó kis telefon. Annyi, hogy mindkettővel vigyázni kell, hogy ne nagyon ejtsd le, mert az üveg elő és hátlap törése nem garanciális.

2016. jan. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A z3 compact ellenben jó tréül sikerült."


Várom az indoklást, forrásokkal.

2016. jan. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Captain Frájer ***** válasza:

Z3/Z3 compactoknál gyakori hibajelenség a kijelző elválása, ami következtében a hangszóró megszűnik rendesen működni, közelségérzékelő is lezárja a képernyőt. Nagyon könnyen kikopik a zárófül, illetve a zárófülön lévő gumi tömítés is puhább anyagból van, könnyebben amortizálódik.

Szolgáltató szerződött biztosító partnerénél dolgozok, SONY-kal vagyok törzsvendég a Cordon Electronics-ban. Ám, ha netes forrásra is szükséged van, mazsolázz:


[link]

2016. jan. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!