Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy is van ez a készülékbérlés?

Hogy is van ez a készülékbérlés?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam a Apple készülékbérlésről ("Pofonegyszerű lehetőség, hogy mindig a legújabb telefonja legyen" címmel), és kicsit elgondolkodtam rajta.


Utánanéztem: a Telekom azt ajánlja, hogy évente új készüléket adnak. Tegyük fel, hogy szeretnék egy 64GB-os iPhone 6S-et, ami az Apple-nél 287 ezer forintba kerül. Ugyanerre a Telekom azt mondja, hogy havonta 18 ezer forintot kérnek (ezek szerint egy éven keresztül), ami összesen 216 ezer forint évente. Ez jóval kevesebb, mint a valódi ár.


Persze tudom, hogy ez az jelenti, hogy a készülék nem lesz az enyém, és hogy egy év leteltével vissza kell adnom, de akkor sem értem.


Ez tényleg megérné nekik? Vagy úgy intézik, hogy valami abszolút kedvezőtlen díjcsomaggal lehet csak igénybe venni a készülékbérlést? Vagy rosszul értelmeztem valamit?


A válaszokat előre is köszönöm. :)



#telefon #Apple #iPhone #készülékbérlés
2016. jan. 27. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

A készülékbérlet az alábbi meghatározott lakossági publikus havi díjas díjcsomagok esetén vehető igénybe: Move M és Move M Aranytárskártya, Music S és Music M, Next S, Next M, Next XL, Next S / M / XL Aranytárskártya,


Ezekkel a díjcsomaghoz tudod igénybe venni ezt a lehetőséget.

2016. jan. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ügyfélszolgálat? Minek az...
2016. jan. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha neked megéri dupla árat fizetni valamiért ami nem is a tiéd, akkor igen, ez nekik is megéri.
2016. jan. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A dupla ár hogy jött ki? A szorzás általános iskolai tananyag...
2016. jan. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
"dupla ár" ??? Ha azt veszük hogy egy iPhone 3 évet is kibír. akkor 36 hónap szorozva 18000 ft. Mennyi is az akkor???? "szorzás iskolai tananyag"!!!
2016. jan. 28. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
216000 ft az jóval kevesebb mint a valódi ár? Hogy tudtad kiszámolni? És ha két évet számolsz akkor mennyi jön ki?
2016. jan. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem biztos, hogy úgy értettétek, ahogyan én.

Én azt veszem alapul, hogy kiírták, "ÉVENTE új készüléket kapsz" - tehát összesen 12-szer 18 ezer forintot, vagyis 216 ezer forintot kell fizetni. Ez jóval kevesebb, mint az Apple-ös ár, a 216 ezer.

Vagy rosszul értelmezem, és nem kapok évente új készüléket?

2016. jan. 28. 21:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Dehogynem kapsz, és azt is fizeted egy éven án, 216 ezerrrel. A harmadik évben újra kipengetsz 216 ezret és még mindig nem lesz 1 db saját szutykos ájfónod sem. A bérlés ezt jelenti, hogy rendszeres időközökben fizetsz de nem a tiéd a cucc.
2016. jan. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát igen , a szerelem vakká tesz. Nagy az ájfon szerelem. De hogy valaki ne tudjon egyáltalán számolni, elég furcsa. Mert már leírtam hogy ha tovább használod mint egy év, nagyon sokba kerül. 3 év alatt: 648000 ft. IGEN !!! Rosszul értelmezed. Kapsz új készüléket minden évbe újat. De a régit vissza kell adni. Még ha nehezen érted is. Lav ájfon. !!!
2016. jan. 29. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nem feltétlen rossz konstrukció... ha abból indulsz ki hogy mindig szeretnéd a legújabb modelt használni akkor ez esetben jobban megérheti, persze ha a telefont legalább 2 évig meg akarod tartani akkor semmiképpen.


-Egy iphone 7 most 200e a t-mobilnál 2 év hűséggel ez havi 8490 ft, de 2 évig nem kapsz semmi mást.

-Ha bérled a telefont akkor havi 12990 tehát kb 150e majd az egy év elteltével kapsz egy ihpone 8 at vagy bármit amit szeretnél és indul újra.


Lényegében jobban jársz ha így gondolkozol mert egyszerű és kényelmes, de ha azt a részét nézed hogy nem akarsz évente cserélni akkor őrült nagy bukó az egész.


Ezt azoknak találták ki akiknek fontos hogy mindig a legújabb készüléke legyen és nem akar foglalkozni az adás vétellel csak egyszerűen legyen meg.


A szerződés nem vészes, az egyetlen rizikós pont benne hogy ha összetöröd, vagy vízbe ejted és a biztosító nem ítéli meg neked, akkor ki kell fizetned az egész készülék árát tehát 200e + a hátralévő bérleti díjat....

2017. febr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!