Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidnál miért foglalja a...

Androidnál miért foglalja a helyet az a program amit épp nem is használok?

Figyelt kérdés
A memory cleanereknek pedig semmi értelme mert clean után pár perc után újra visszamásznak a memóriába anélkül hogy hozzáértem volna a telefonhoz.

2016. febr. 9. 14:40
 1/5 Wadmalac ***** válasza:

Azért van így konstruálva az android, hogy ne kelljen minden appra lépésnél újra beolvasni a viszonylag lassú memóriakártya jellegű tárhelyről, csak a ramból. Így minden "előre pufferel" és gyorsabban indul.

Az android akkor gyors, ha mindent, amit tud, "fejben tart". Persze ennek a hátulütője, hogy ha kevés a ram, túl tudja pakolni magát és éppen attól lesz lassú, amitől gyorsnak kéne lennie.

2016. febr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ. Van, amit az Android cache-el. "A szabad memória elpazarolt memória". Ezzel nincs semmi gond, ettől csak gyorsabban indulnak a programok. És jól látod, hogy a memory cleanereknek semmi értelme.


Aztán van, ami szolgáltatásként fut a háttérben, itt már felmerülhet kérdés gyanánt, mennyire van okvetlenül szükség az összes lefoglalt memóriára. De ezt leginkább az app fejlesztőjétől kell megkérdezni.


Aztán van, aminek semmi keresnivalója a memóriában, amikor épp nem használod. Pl. egy zseblámpa alkalmazásnak, ami mellesleg hozzáfér a telefonkönyvedhez, a kamerádhoz, az internetedhez, a böngészőelőzményekhez, a fiókjaidhoz, és hívásindítási joggal is rendelkezik... Na az ilyen sztem egyértelműen kártékony program, de mivel az emberek 90%-a elolvasás nélkül beleegyezik mindenbe, objektív oka nincs, hogy kivágják a play store-ból.

2016. febr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

oké értem de nem értem most épp opera mini, quickpic (advanced task killer szerint). Ezeket napok óta nem használtam sőt ritkán használom ...


Nincs olyan app amivel ezt kontrollálni lehet?


Most 512mb a ramom, 768mb sokkal jobb?

2016. febr. 9. 15:38
 4/5 Wadmalac ***** válasza:

"Most 512mb a ramom, 768mb sokkal jobb?"

Ez most a szabad vagy az összes akart lenni?

Mert a legfrissebb progiknak meg androidnak az 1 GB is tud kevés lenni.

2016. febr. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4


jogos :) egyáltalán nem játszok rajta. Csak neteznék. 512mb dual 1 GHZ.

2016. febr. 10. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!