Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mire tudom használni az a...

Mire tudom használni az a telefont, amelyiknek 1 GB RAM és 8 GB ROM a memóriája?

Figyelt kérdés
Ez pontosan mit jelent? Bővíthető még a telefon memóriája, vagy ennyi az egész? Valaki legyen szíves segíteni, aki ért is hozzá. Köszi.
2016. febr. 17. 22:18
 1/4 anonim válasza:

RAM: Memória, ide töltődnek be azok az alkalmazások amiket épp használsz a telefonodon, minél több annál jobb. Attól függ milyen telo az ami ennyivel rendelkezik. Pl: iPhone 5C annak 1GB a ramja, annál az 1gb teljesen oké, de egy androidos telonál ez már elég karcsú.

ROM: A telefon tárhelyének mérete. Szintén minél nagyobb annál jobb. Azt sem árt ha tudod, hogy nem fogod tudni a teljes 8 gb-ot felhasználni, mivel ez az érték a benne lévő tárhely méretét jelenti amin már rajta van egy android/ios ami egy bizonyos mennyiségű helyet lefoglal.


Azt hogy bővíthető-e még a telefon azt a gyártói oldaltól kezdve, bármely oldalon ahol fel vannak tüntetve az adatai ott megadják. De ha leírod a pontos típusát én is megtudom mondani.


Ha bővíthető még a telefon akkor sok mindenre lehet használni, mivel a képeket/videókat/egyebeket tudod az SD kártyán is tárolni, így megmarad a belső tárhely az alkalmazásoknak. Ha viszont nem bővíthető akkor ez elég szűkös sajnos.néhány nagyobb alkalmazás, képek, valamennyi zene és már be is telt.


De persze ez is relatív, ha csak úgymond telefonálásra kell, e-mail olvasgatásra, esetleg zenehallgatásra akkor ennyivel is el lehet boldogulni.

2016. febr. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A telefon memóriája (RAMja) 1GB, nem bővíthető, ami nem rossz, de lehetne több is, ha Androidról van szó. A belső tárhelye (ROMja) 8GB, általában bővíthető, ami szintén nem rossz, de mindenképp memóriakártya kell hozzá, mert elég gizda lesz így.
2016. febr. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az első válaszolónak küldtem privát üzenetet.
2016. febr. 17. 23:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen bármire.
2016. febr. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!