Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért csatlakozik le a telefon...

Miért csatlakozik le a telefon a wifiről?

Figyelt kérdés
Egy lenovo s860-asom van és pár hónapja azt csinálja, hogy ha bekapcsolom a wifit 5-10perc után lecsatlakozik, úgy hogy közben mutatja, hogy kiváló a jelerősség. Az aksikezelőben néztem, hogy nincs beállítva semmi, hogy lekapcsolódjon és nem is csak akkor van a gond, ha lezárja magát, hanem a folyamatos használat közben is. Ha játszok vagy netezek rajta, akkor is megszakad és akkor ki kell kapcsolnom majd újra be a wifit, hogy megint tudjak vele valamit csinálni. Közben volt 2 modem cserénk, de szóltam a srácnak és ő sem tudja, hogy mitől lehet, meg a lakásban semmi más nem csinál ilyet. Bármi ötlet, hogy mi a baja vagy mit kéne állítanom?
2016. febr. 20. 00:10
 1/2 anonim ***** válasza:

A telefon is lehet hibás. Szerviz.


De előtte még megpróbálhatsz olyan dolgokat ami szoftveres hibajavítás, viszont ha hardveres a probléma, akkor azt csak a szerviz tudja megoldani. Ha garanciális a telefon akkor én beadnám szervizbe, általában két hét alatt megcsinálják.


Szóval:

Először megpróbálnám FIX IP cím beállításával teszteéni a telefont.


Sőt a routerben vagy ha wifis modem, ha van arra lehetőség, akkor a telefon MAC címe alapján kiosztanék neki FIX IP címet.



Ha ez nem segít, akkor nyomnék neki egy Lenovo S860 hard resetet persze előbb elmenteném az adataim, ez az esetleges szerviz miatt amúgy is kell.


[link]

2016. febr. 20. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Próbálj meg a routerben egy olyan csatornát választani, ami a legkevésbé foglalt. Lehet hogy telített a csatorna, amit használsz.


a WiFi Channel Analyzer applikációval meg tudod nézni, hogy melyik csatornát használják a legkevesebben.


[link]

2016. febr. 20. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!