Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy működik a mobiltelefon...

Hogy működik a mobiltelefon lenyomozása/detektálása? Nem értem!

Figyelt kérdés

Ha egy hálózatfüggő mobiltelefonba egy másik szolgáltató kártyáját teszik bele nem kezdeményeznek hívást, sem sms-t, nincs térerő és a sim kártyát sem ismeri fel, nincs hálózat akkor mégis hogy tudná a szolgáltató, hogy milyen sim kártya került a készülékbe? Hiszen hálózatfüggő!

Ráadásul a használják mit jelent? Beleteszik 2 percre a sim kártyát...nincs hálózat nincs térerő kiveszik és hopp máris tudják kinek a nevén van a sim kártya? Szerintem ez csak mese és egyrészt kártyafüggetlen vagy azonos hálózatú sim kártya kell ehhez és használat azaz hívás/sms azaz adatforgalom! egy sima hálózattal nem kompatibilis kártya 1 percre való behelyezése nem lenyomozható!


2016. febr. 25. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
kiütik és független lesz
2016. febr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
akkor csak jól gondoltam, hogy csak független mobilnál működik ez a módszer illetve azonos hálózatú kártyánál, hogy visszanézik...mert sok helyen olvastam, hogy mindegy milyen kártya, de nem igazán érettem hogy mit regisztrál a hálózat ha nem ismeri fel. a tolvaj meg honnan tudná, hogy amit lopott az pannonos vagy milyen!
2016. febr. 25. 14:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés egy jó nagy katyvasz. Pontosan mire szeretnél választ kapni, kérdező? Ellopott mobiltelefon lenyomozása hogyan működik? Nagyjából sehogy, Magyarországon legalábbis. Vagy mi ez a scenárió, amit felvázolsz? Azt hallottad, ha más szolgáltató SIM kártyáját rakod a telefoba, 5 percen belül rád rontanak a TEK-esek vagy mi? :)
2016. febr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1.ha szolgáltató figyeli a mobilt imei alapján akkor a figyelést követően belekerült sim kártyát látja csak vagy a figyelés előtti sim kártyát/kártyákat is?

2. ha nincs hálózat és nem ismeri fel a sim kártyát a mobil akkor mégis honnan tudná a szolgáltató a kártya adatait?


pl lopnak egy telefont április 1-én délután 15:04 perckor..a mobil t-mobilos....április 1-én 15:30 perckor valaki beleteszi a pannonos kártyáját 2 percre se kép se hang se hálózat se semmi nem kezdeményez se hívást se sms-t nem is tudna..kiveszi a kártyát...az áldozat április 2-án feljelentést tesz..a rendőrség/szolgáltató akcióba lendül...bemérés/lenyomozás és minden ami kell akkor a szolgáltató április délután 15:04-től figyeli vagy feljelentést követően figyeli április 2-tól a mobilt? Nem igazán világos!

2016. febr. 25. 14:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Loptal egy telefont ?
2016. febr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nem loptam telefont csak haverokkal beszélgettünk a témáról....szerintük bármilyen kártya lenyomozható..szerintem nem! Ha nincs hálózat nincs lenyomozható imsi sem.
2016. febr. 25. 16:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha hálózat van, akkor bármikor meghatározzák a telefon pontos helyzetét, hálózat nélkül meg mi a fenének lop valaki telefont? Az imei szám nem változik a telefonon, így az bármikor bemérhető, ahogy használni kezdik.

Ez az elmélet, gyakorlatilag nálunk soha nem találják meg.

2016. febr. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem találják mert nem akarnak foglalkozni a telefon lopásokkal, túl piti üzlet és sok a munka már csak 1 darabot is lemyomozni. Az nem elég hogy megvan a pozicio, az imei stb technikai adat, hanem ki kell küldeni a rendőr kollégákat, jegyzőkony, macera, és a végén kiderül hogy nem is ő lopta hanem vette a piacon.


Viszont ha valami komoly büncselekmény felderítéséhez kell akkor órákon belül elkaphatnak, ha akarnak.

2016. febr. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!