Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Huawei P8 Lite vs Galaxy S5?...

Huawei P8 Lite vs Galaxy S5? Vagy S5 mini? Melyik jobb?

Figyelt kérdés
2016. márc. 6. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha képbe került az S5, akkor hogy jön ide az S5 Mini? (A "Mini" azt jelenti, b.azdmeg, hogy "kicsivel" gyengébb minden szempontból, mint a "testvére".)


Szóval, ezek közül én a Huawei P8 Lite-ot választanám, mert a Huawei nem okozott még csalódást. A Samsung Galaxy S5 is egy elég jól sikerült készülék. Az, hogy a kettő közül neked melyik tetszik jobban, az a Te döntésed kell, hogy legyen. Phonearena.com-on meg tudod nézni a készülékek tulajdonságait, ez alapján ki tudod választani, hogy számodra melyik az optimálisabb. A Telefonguru oldalán véleményeket is találsz a telefonokról.

2016. márc. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Huawei P8-ról csupán katalógusadatokat tudok, viszont az S5-tel már egy éves felhasználói tapasztalatom van. Az S5 mini felejtős, igazából Samsungéktól nem érdemes olyan telefont venni, aminek a típusnevén kívül még más jelzője is van (ld. Mini, Core, Active, stb.). Méretét tekintve mindenki azt mondta túl nagy, de kb. 2 nap masszív használat után rájöttem ez az 5 hüvelyk körüli méret a legideálisabb okostelefonokhoz. A Samsung kijelzője nagyon szép, jó rajta videókat, képeket nézegetni, és méretéből adódóan a részletek is jobban látszanak. Abszolút nem nehéz bánni vele, pedig nekem aztán nincs nagy kezem.


Ami még nagyon jó: vízálló! Ezt kipróbáltam már párszor, és jól is jött amikor barátnőm fürdésnél a vízbe ejtette. Nem ezzel megyek úszni a medencébe, nem akváriumban tartom, de nagyon jó, hogy ha rá is öntesz valamit vagy vízbe ejted nem kell búcsút intened neki. Sebességére panaszkodtak barátaim akiknek ilyenjük van, én nem tudom mi miatt, de az 1 év alatt sosem vettem észre negatív változást ezen a téren. Volt már, hogy magától újraindult, de összesen kb 2-szer. Ja és én nem frissítettem a rendszert amióta megvettem ezt tegyük hozzá. Kamerája jó fényben kiváló, sötétben nem az igazi, de nem hiszem, hogy a Huawei jobb lenne. Böngészésnél, Facebookozásnál, játékoknál is elég gyors. Összehasonlítottuk kollegám iPhone 6-jával, és ha csak nem nyitsz meg egyszerre több alkalmazást (multitasking), akkor egyesével fej-fej mellett haladnak, márpedig az újabb az enyémnél.


Amit még tudni kell: újkorától fogva van egy olyan hibája a telefonnak, hogy néha (havonta 1-szer) amikor megnyitnám a kamerát hibát ír ki, és leáll. Ilyenkor telefont újraindítom, és jó megint. Garanciába megcsinálnák, de nem szaladgálok ezért, mert amúgy működik.


Összességében azt a következtetést vonom/vontam le, hogy mai áron sokkal jobban megéri mint akkor, amikor kiadták. 70-80 ezerért egy nagyon jó ár-érték arányú telefont kapsz. Bátran ajánlom!

2016. márc. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Bár a Huawei mintha kicsit erõsebb lenne, úgy olvastam, bár ez a mindennapi, átlag felhasználóknál szerintem nem látszik meg.
2016. márc. 7. 20:20
 4/4 A kérdező kommentje:

1. kommoló:

A mini úgy jött szóba, hogyha az is elég jó, nem sokkal gyengébb, mint a sima S5, akkor egyértelmüen azt fogom venni, nem az S5-t, mert van egy kis árkülönbség köztük.

2016. márc. 8. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!