Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyek az okostelefon előnyei?

Melyek az okostelefon előnyei?

Figyelt kérdés
Nekem nincs,de majd szeretnék venni egy okostelefont és kíváncsi vagyok,hogy ti hogyan használjátok ki az okostelefon lehetőségeit.

2016. márc. 14. 16:42
 1/9 anonim válasza:
100%
A legnagyobb előnye, hogy bárhol tudsz internetezni, de csak ha van mobilneted, anélkül eléggé korlátozottak a lehetőségek.
2016. márc. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatos kapcsolattartás (email, viber, hangouts, skype, stbstb...)

Naptárkezelés, értesítések, teendők, feljegyzések.

Utazás közben filmnézés, zenehallgatás.

Játék.

Fényképezés, fényképszerkesztés, dokumentumok "szkennelése"

Navigáció offline és online.

Böngészés, informálódás (pl boltban az adott termékről, villamoson ülve fórumok olvasása)

Közlekedési információk (menetrendek, futár stb)

Időjárás előrejelzés gyors megnézése.

meg még sok egyéb apróság...


ja és még telefonálni és smsezni is lehet vele :D

2016. márc. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Részemről sorrendben:


- zenehallgatás

- filmnézés

- játékok

- gps, térkép

- internet

- zseblámpa

2016. márc. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

én szerintem a legnagyobb előnye a GPS teljesen ingyenes "beépített" alkalmazás tudod hogy hol vagy, bárhol bármikor,

akár legyél egy erdőközepében vagy a városi dugóban, iránytűként mutatja a kivezető utat.


aztán letölthető programokkal ingyen beszélgetsz, videó telefonálsz, mondjuk viber,vagy skype azért ide márt azért jobb mobil net kell,de otthoni wifi-n keresztül teljesen jó.


akkor szerintem a másik tök jó funkciója a fényképező gép már egy alsó közép kategóriás okostelefon is képes HD esetleg, Full HD videó felvételek készítésére,és a fényképek is HD ban készülnek ha beállítod a felbontást,magyarul van egy tök jó fényképezőgépet is.


ha vakus telefonod lesz akkor eleve lesz zseblámpád is,


meg még egy csomó minden..


én például mondjuk otthon wifi-n keresztül használom ki a legjobban, online zenét hallgatok (Youtube) facebook-on írogatok beszélgetek (ingyen)a föld másik felén lévő disszidált barátaimmal, volt barátnőkkel, vagy videó (skype.viber).


de ha unatkozok valamikor csak játszok rajta egyet,



most hirtelen csak ennyi jutott eszembe..

2016. márc. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

előnyei?hmmm..


...javaslom, mindjárt az első telefonod is minőségi, nagyobb képernyős legyen..nagyon sok pénzt, mérgelődést megspórolsz.

Ha megvan, akkor meglátod, hogy a homo sapiens mit is alkotott magának..

...már csak élni kell vele...és az evolúció nem áll meg..egyik sem.


az előnyök jó részét már felsorolták, de sok olyan is van a készülékeinkben, amire a szolgáltatók még nincsenek felkészülve...


a kérdésedet Söulban kellene feltenni egy fejlesztőnek..ugyanis ott születnek a nagy ötletek, amik hozzánk, mint felhasználóhoz, pár év késéssel érkeznek..

2016. márc. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Alex Fly ***** válasza:
Egy okostelefon gyakorlatilag egy zsebre vágható számítógép, ennek megfelelő funkcionalitással. Megfelelő programmal szinte mindenre alkalmas, amire egy asztali gép (a telefonáláshoz szükséges program gyárilag telepítve van rá).
2016. márc. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Offline böngészővel a legjobb!
2016. márc. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mitől okostelefon, egy okostelefon?

- Mobiltelefon szolgáltatásokra is képes: hívás fogadás/indítása, SMS/MMS küldésére/fogadására. Az okostelefon, a többi funkciója révén, ezeket is képes egy szinttel feljebb vinni (pl. hívást rögzíteni, üzeneteket felhőbe menteni, vagy csak rendezni a banktól kapott SMS-eket - a hozzáírt appoktól függően). Persze hozzá SIM is kell :D (de dolgoznak az e-SIM-en is)

- Műholdas helyzetmeghatározás (nem mindegyik telefonnál jelenti a GPS-t, más műholdakra is rá tud csatlakozni).

- Wi-fi (elsősorban vezeték nélküli internet eléréséhez, de ezen keresztül is tud navigálni, elég csak látni a jelet)

- Mobilinternet (ahol nincs wi-fi, de ez adatforgalmi díjas).

- Bluetooth (PC-kre, laptopokra vagy egy másik okostelefonra is rá tud csatlakozni, de ezen keresztül headsetet is lehet csatlakoztatni).

- érintőkijelző, rendszerchip - [link] -, RAM, ROM (olykor csak ez a belső tárhelye), 3,5 mm jack (bár lehet, hogy ez is, már csak további extra lesz) és vezetéken keresztül, rá tudsz csatlakozni PC-re.

- képes még: multimédia fájlok rögzítésére és annak lejátszására, Office dokumentumok megtekintésére és szerkesztésére, navigálásra, e-mailezésre és böngészésre is +

- További extrák (nem mindegyik okostelefon képes rá): bővíthető memória (SD kártya), OTG (USB-n keresztül, akár még pendrive-t is rá tudsz csatlakoztatni), FM rádió, NFC, MHL, DLNA, Wi-Fi Direct, micro USB Type-C, HDMI, beépített vaku, Ujjlenyomat-olvasó, analóg/digitális földfelszíni TV adás (utóbbi már inkább DVB-T szabvány, a külön DVB-H-t már kukázták [ha jól tudom, nem csak Magyarországon törölték]).

Hiába minden földi jó, te tőled függ, hogy mire használod és olyan szolgáltatást válassz, amiben minden benne van: hívás indítása, fogadása, SMS, MMS, mobilinternet. Ezek azért is jók, mert velük könnyebben meg tudod találni a telefonodat és távolról is le tudod tiltani.

Vannak olyan okostelefonok, amelyek dual-SIM-ek, de ez telefontól függ, hogy mennyire tudják kihasználni: van olyan, ahol egyszerre csak egy működik, van ahol mindkettő.

Remélem tudtam segíteni.

2016. márc. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!
2016. márc. 17. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!