Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nektek milyen nézeteltéréseite...

Nektek milyen nézeteltéréseitek voltak a Sony Xperiákkal?

Figyelt kérdés
Nekem volt egy Sony Xperia L-em, felhalmozott minden képet, és a helyhiányt az alkalmazásoknak tulajdonította, pedig egyet sem töltöttem le! Arról ne is beszéljunk, hogy 1 év után ki kellett cserélni a bemenetet! :(

2016. márc. 15. 13:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
64%
Sony Xperia M.Gyors és jó telefon de a Sony még a Kikat-ot se adta ki rá pedig a telefon még a Lollipop-hoz is elég.A kamera állapota egyre rosszabb,a mikrofon nem működik,a hangszóró meg nem valami hangos.
2016. márc. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 MZ.per.X ***** válasza:

"a Sony még a Kikat-ot se adta ki rá pedig a telefon még a Lollipop-hoz is elég"

Ez a fajta cigánykodása a Sony-nak az én szemem is szúrta mindig, pedig alapvetően mi Sony-s család vagyunk.


Nekünk ezek vannak/voltak:

Xperia X8, gyárilag csak 2.1-es rendszer volt rajta, nem kapott google playt, nem volt több ujjas kezelhetőség (pedig hardverileg a telefon tudja...).

Igazából az mentette meg, hogy gyártottak rá Custom ROM-okat, 2.3.7 és 4.x androidokkal is, így gyakorlatilag nagyot ugrott a telefon tudása, már amennyire a hardver gyengeségei engedték. Így már kifejezetten jó kis telefon lett.


Xperia T, a gyári rendszerben vannak bugok, például nem egyszer kékhalált dobott a kamera alatt, és csak hard reset segített. Ezek melett baromi alul méretezett az akku, ami gáz ahhoz képest hogy egy egykori csúcs kategóriás telefon.

Tulajdonképpen itt is a Custom ROM menti meg a telefont. CM12.1-el használom, stabil, gyors, viszonylag friss 5.1.1-es rendszerrel. Nem fagy, a kamera is jó.


Igazából ami gondok adódtak, azok többnyire szoftveresek és kiküszöbölhetőek voltak.


De például van a családban két Xperia Z1c is, na azok nagyon király telefonok, elég jó üzemidő, jó hardver, kamera, és gond sem volt velük.

2016. márc. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy olvasom a válaszokat, tök aranyos, hogy akik szidják a sonykat azoknak ócska alsó-közép kategoriás jutott. De akiknek a Z széria ott minden rendben. Micsoda furcsaság nahát.
2016. márc. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
#13.Én ezért nem szidom a Sony.Az autóhifi és a TV is Sony azokkal nincs probléma és teszik a dolgukat,van egy Sony pendrive is az jó.
2016. márc. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 MZ.per.X ***** válasza:

"akik szidják a sonykat azoknak ócska alsó-közép kategoriás jutott"

Magyarul aki nem csúcs kategóriás telefont vesz, az meg sem érdemli a normális működést, és dögöljön meg? :D

Attól hogy nem Michelin csillagos étterembe járok, még csak elvárhatom hogy a sarki gyrosos ne köpjön a kajámba.


Egy középkategóriás telefonnál is elvárható lenne minimális frissítés, javítás. Nem azt mondom hogy egy Nokia 3310-esre is adjanak ki androidot, de az gáz, hogy minimális hibajavításokat nem tesznek bele. Persze csodát nem kell várni egy olcsó telefontól, de amit ígér legalább az működjön rendesen.


"De akiknek a Z széria ott minden rendben. Micsoda furcsaság nahát."

Érdekes, a Z2-ő ismert melegedési gondjait felhozó kommenten véletlenül átsiklottál.


De már az általam említett Xperia T sem volt éppen "ócska" a maga korában(vagy a másik válaszoló által említett Xperia P is 100+ volt új korában).

[link]

Sőt, a maga közel 150 ezres árával akkoriban csúcskategóriába tartozott. Ehhez képest elvárható lenne hogy legalább a szoftveres hibákra odafigyeljenek. És nem azt mondom hogy adjanak 100 évig frissítést hozzá, de legalább a gyári rendszer ne dobjon random kékhalált. Főleg úgy ne, hogy még a Custom ROM-ok is stabilan futnak rajta tehát nem hardveres hiba.


De az is sokakat kellemetlenül érintett, hogy a Z2 kap Marshmallow frissítést, a fél évvel öregebb, és 90%-ban ugyanolyan Z1 meg nem. Persze végső soron a gyártó dönt, és neki az az érdeke hogy új telefont vegyenek az emberek, de azért arcon csapni sem kell őket.


Tény hogy a Z sorozat nagyon jól sikerült, de a cég hozzáállásával nem mindig lehet egyetérteni.

2016. márc. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

15#


Magyarul aki nem csúcs kategóriás telefont vesz, az meg sem érdemli a normális működést, és dögöljön meg? :D "


-Úgy értem ne csodálkozzon, hogy ha gondjai vannak vele és ne képzelje azt, hogy majd úgy fog működni mint egy csúcs telefon.


Egy középkategóriás telefonnál is elvárható lenne minimális frissítés, javítás"


-Lenne, de ma sokkal jobb üzlet, hogy azok a telefonok kevésbé használhatóak.


Érdekes, a Z2-ő ismert melegedési gondjait felhozó kommenten véletlenül átsiklottál"


-Volt 1.5 évig Z2-m és én nem tapasztaltam semmi rendellenesett a melegedést illetően. Kicsivel jobban melegedett mint a mostani note 5-m, de működésileg nem volt semmi probléma.


Az, hogy régi csúcstelók ma milyenek az senkit se érdekel.

2016. márc. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 MZ.per.X ***** válasza:

"ne képzelje azt, hogy majd úgy fog működni mint egy csúcs telefon"

Nem is kell hogy úgy működjön, de mint mondtam, de az elvárható lenne hogy amit ígér, az működjön is. Na meg azért úgy sem lehet hozzáállni a dologhoz hogy "Vegyél csúcs telefont, vagy fogd be a pofád".


Persze értem mit mondasz, mert tény hogy sokan vannak, akik játékpénzen akarnak Ferrarit venni, aztán panaszkodnak hogy nem jó, az olyat én sem csípem. Persze, 25 ezer forintért ne várjon az ember 25 megapixeles kamerát, de azért ami van, azt nem árt ha működik is ha kell.


"Lenne, de ma sokkal jobb üzlet, hogy azok a telefonok kevésbé használhatóak."

Csak azt tudom mondani mint eddig, a kevésbé használhatóságnak nem azt kell jelentenie hogy agyvérzést kap a felhasználó, mert összeomlik a szoftver.


Vagy hogy autós példával éljek, nem mindegy hogy 20 milliós BMW-t veszek, vagy fél milliós Suzukit. A BMW-ben lesz 100 extra, gyorsabb lesz, erősebb lesz, és lehet hogy a Suzukiban meg klíma sem lesz de azért az elvárható hogy ne essen ki a kereke út közben.


"Az, hogy régi csúcstelók ma milyenek az senkit se érdekel."

A kérdés tudtommal nem a mai csúcs telefonokra vonatkozott, csak hoztad fel.

Másrészt pont hogy a régi felhasználókat veszítik el így, mert ha egyszer kifizetsz valamire egy halom pénzt, aztán szar, akkor legközelebb nem azt a típust fogod választani, főleg ha van 2-3-4 másik minőségi gyártó.

2016. márc. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Emberek. Egyik gyártó sem foglalkozik az alsó és középkategóriás telefonjaival. Csak az a baj,hogy itt gyk-n mindig csak a SONY-t szekálják, hogy túlárazott, melegszik mint az állat, nem támogatják szoftveresen. Az egyik kommemtembe leírtam,hogy van egy 2,5 éves Sony xperia L a családban lehet,hogy csak 4.2.2 van rajta, de a mai napig teszi a dolgát hibátlanul. Egyszer sem volt szervizben mert soha semmi baja nem volt.
2016. márc. 16. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én egy telenorfüggő xperia sp-t nyúzok már két éve, és nagyon elégedett vagyok vele. Nem láttam még telefont, ami ennyit kibírt volna. Nem egy atomerőmű, és már a 4.3-as android felett is eljárt az idő, de alap dolgokra éppen elég. Viszont számtalanszor leejtettem már érdes betonra, csempére, stb, egyszer sárba is, úgy hogy ki se látszott belőle. Egy karc sincs rajta, pedig se fólia, se tok nem volt rajta soha. Egyszer kellett szervizbe vinnem, mert másfél méter magasról esett le a kőre, és a képernyő nem törött be, és érzékelt is, de nem mutatott semmit. Az akkumulátor 2 év erős használat után is 5 óra kijelzőidőt bír, mint új korában. Nem hibátlan a telefon, de jobbat aligha találtam volna akkor, annyiért. Van még a családban egy 3,5 éves xperia s aminek a kijelzője be van törve, már viszonylag hamar lemerül de működik még mindig. Van még egy fél éves xperia z3 compact, az egyszerűen hibátlan, élmény használni. Én elégedett vagyok a sony telefonokkal (sokféle más márkát is használtam már), és a következő telefonom is sony lesz, talán egy xperia xa.
2016. márc. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
#18.A Motorola,a Xiaomi,a Huawei/Honor is foglalkoznak a középkategóriás telefonjaikkal.Csak pár példa:a Xiaomi összes telefonja megkapja az MM-et,a Moto G 2014 is megkapta az MM-et,a Honor 4C és a P8 Lite is meg fogja kapni.Szóval elvárható lenne ez más gyártoktól is.
2016. márc. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!