Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi lehet a baja a Sony Xperia...

Mi lehet a baja a Sony Xperia SP készülékemnek?

Figyelt kérdés

Használtan vettem egy Sony Xperia SP okostelefont. Amióta megvan, azóta gondot okoz a képernyő érzékenysége.

Először akkor figyeltem meg problémákat, mikor a a kinti hidegből bejöttem a lakásba. A telefon teljesen megőrült, használhatatlanná vált, a képernyő szinte minden pontján érintést érzékelt.

Aztán feltűnt, hogy szimplán a kezem melege is gondot okoz neki. Ahogy tartom a telefont, vagy ha leteszem valahova és közelítek felé a kezemmel. Ahol a meleget érzi, azon a részen össze-vissza kattintgat.

Néha, nagyon ritkán, egészen jól működik.


Tud valaki tanácsot adni, hogyan lehet kiküszöbölni ezt a problémát?

Alapból szeretem ezt a telefont, csak ez a hibája eléggé felnyomja a vérnyomásomat. :D


Előre is köszönöm a segítséget!



2016. márc. 16. 00:36
 1/4 Boda Gergő ***** válasza:

Sehogy sem tudod kiküszöbölni.

3 féle érintés érzékelés van a kijelzőknél:


1./ a nyomás érzékelés: amikor a fizikai nyomást érzékeli, vagyis erőt kell kifejtened hozzá, hogy a telefon érzékelje


2./ a bioelektromosságon alapuló: testünk jól vezeti az elektromosságot. folyamatosan minden élőlénynek van egy mérhető elektromos mezeje, ennek ereje természetesen nagyon kicsi. ezt érzékeli az adott kijelző. Ezen verzió hibája ha túl vagy töltve (pl: statikus elektromossággal) és a kijelző felé közelítesz úgy érzékelheti érintés jött létre, pedig nem volt kontaktus közted és az érzékelő közt


3./ szerintem már sejted: a biothermális: azaz a test hőjén alapuló. Ezt pedig a körülvevő szélsőséges hideg vagy meleg levegő csaphatja be. ez a te eseted is.

2016. márc. 16. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Boda Gergő ***** válasza:
Próbáld kerülni a szélsőséges hőingásokat: tartsd a kabátod belső zsebében, így nagyjából olyan meleg lesz a kijező mint a tested, így a test hődet jól fogja érzékelni érintés közben.
2016. márc. 16. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A gond csak az ezzel a "biothermális" kijelzővel, hogy nincs ilyen. De ha lenne is biztos nem a telefonokba kezdenék el beépíteni.
2016. márc. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2016. márc. 16. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!