Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem tudok Lg G3-hoz...

Miért nem tudok Lg G3-hoz pendrivet kapcsolni?

Figyelt kérdés

Több helyen írják, hogy ez nagyon egyszerű..


Android 6.0 van a telefonomon. (Gyári frissítés, nincs rootolva)

Vettem egy USB OTG kábelt, és összekötöttem a talafonomat egy egérrel, és minden működik megfelelően, de ha nem egeret vagy billentyűzetet kapcsolok a telefonhoz, hanem egy pendrivet, akkor nem csinál semmit. Olyan mint ha nem is kapcsoltam volna hozzá.


Kipróbáltam 5 különböző márkájú és méretű pendrivet, de egyik se jó. Gépen mindegyik tökéletes..


Hogyan tudnám olvasni vele az adatokat?

A válaszokat előre is köszönöm!



2016. márc. 25. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Van microusb-s pendrive. Nem sokkal drágább mint egy rendes. Teljesen jó. Lehet nem engedi a telefon szoftveresen. Kell valami fajlkezelo. Vagy pedig amúgy se támogatja hardveresen. :)
2016. márc. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A G3 pont tamogat OTG-t, tehat a pendrive-nak menni kene. Milyen faljrendszer van rajtuk, nem veletlenul NTFS vagy ExFAT?
2016. márc. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
végso esetben felejtsd el a pendrájvokat, és küldd az adatokat bluetoothon keresztül, vagy közvetlenül vezetéken számítógép re
2016. márc. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de..


Mikrousb-s pendrive ugyan az a technika.

A pendrive fat32-ként van formázva.

Nem fájlok mozgatására kéne a pendrive, hanem adatok tárolására. (pl filmek)


Van valakinek egyéb ötlete?

2016. márc. 26. 20:10
 5/7 proooo válasza:

Érdekes... Szar akkor az összes pendrive...

Hát próbáld meg leformázni egy vírusmentes géppel NTFS re(pl rufussal), majd csatlakoztasd a telefonodat OTG kábelen keresztül (már ha támogatja, de ha az egérrel működött, akkor gondolom igen...) ha felismeri, akkor király, ha nem, és azt írja ki, hogy sérült, akkor formázd le telefonnal. Ha egyáltalán nem ismeri fel, akkor próbáld meg leformázni egy másik androidos (lehetőleg samsung) eszközzel, ami otg képes ( ha az se ismeri fel, akkor szar a pendriveod mind az 5 :) ) ha sikeresen leformáztad, akkor csatlakoztasd az Lg eszközödhöz, és használd. Ha így sem működik, akkor vidd be egy szervízbe a telód, ugyanis selejtes... Vagy vegyél végső búcsút tőle, dobd el jó messzire és vegyél Samsungot. Remélem segítettem...

2016. márc. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szerintem az OTG-kàbeleddel lehet valami gubanc. Kitudod próbàlni màsikkal?

Nekem is G3-am van, és tökéletesen kezeli a pendrive-okat, nem kell hozzà semmilyen külső szoftver, az értesítő sàvon felugrik ha csatlakoztattad. Van egy WD Passport 1TB-os külső winyóm, azt is felismeri és ír-olvas rajta külön tàp nélkül is. Szóval mennie kéne...

2016. márc. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos úgy tűnik, marad a szerviz.
2016. márc. 27. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!