Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért fogyasztanak egyre több...

Miért fogyasztanak egyre több adatot a mobilok, ahogy jönnek ki az újabb és újabb típusok?

Figyelt kérdés
Mék akkor is, ha próbálok takarékoskodni pl: automatikus frissítések kikapcsolása, wifi használat, adatforgalom tömörítés Chromeban, vagy Javascript kikapcsolása, a reklámok ellen.
2016. márc. 31. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert a mobilt használóknak egyre nagyobb tudású készülék kell. Mintha egy asztali pc-t hordanának , csak telefon formában.
2016. márc. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nagyobb rendszer, nagyobb programok.
2016. márc. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Javascript kikapcsolásával aztán marha sokat érsz.
2016. márc. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Wadmalac ***** válasza:

Mert a médiák, amit látogatsz vele, is egyre nagyobb adattartalmúak és egyre nagyobb sávszélességen jutsz hozzá.


Nézd meg, mondjuk milyen volt egy youtube videó 5 éve és nézd meg most. Hifi sztereo hang, HD felbontás, sőt, 360 fokos, akár VR 3D videók. Érthetően több adattartalma van.


Interaktív weboldalak, gifek, beépített videók mindenhol, még a lapszéli reklámokban is.


És 5 éve egy weboldal betöltésére vártál fél percet, most annyi idő alatt már a tizediket nyitod meg és olvasod el.

Nézd meg a mobilos játékok színvonalát. Ahhoz is kell pár bit.

160 karakteres SMS-ek helyett messengerben, viberen satöbbi fullHD fotókat osztasz meg, hangüzeneteket, sőt, net-telefonálsz, Facebookon minden harmadik komment videó, ezernyi rákattintós link...

Sokkal több, sokkal bővebb elérhető adat áll rendelkezésedre sokkal gyorsabban, és észre sem veszed, hogy ezt bizony ki is használod.

Nem a teló tehet róla, hogy használod a tudását. :D

2016. márc. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wadmalac ***** válasza:
Ja és ha csökkenteni akarod az adatforgalmat, akkor ne a legnagyobbat generáló böngészőt használd. A Chrome egy adatforgalmi fekete lyuk.
2016. márc. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Opera mini egész jól tömörít, bár érezhetően lassabb is. Ha mobilnetről vagyok, csak ezt használom, plusz beállítottam, hogy az alkalmazásokat csak wifi-n keresztül frissítse. A facebookot letöröltem, elég a messenger. Bőven elég napi 1-2x végig görgetni asztaliról, úgysincs benne annyi információ. Ha neked fent van, akkor kapcsold ki a facebookos videók automatikus lejátszását, azzal is nyerhetsz már megát.
2016. márc. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:

Én viszonylag sok telóbuzerálással (nem face, hanem böngészés, otthoni meg melós gép távoli elérése TeamViewerrel, üzenetváltások Viber, Whatsapp, Messenger, stb.) sem szoktam túllépni a havi 1,5 GB keretemet.

Persze wifin mellépörög tuti még kétszer ennyi. De nem érzem kényszerét, hogy youtube meg fészbúk videókat nézzek úton-útfélen és a torrent is ráér, amikor wifin vagyok. :)

2016. márc. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy alig használok valamit. Igen, valóban Chrome-ot használok, gondolkoztam már a "keresőmotor" cserén. Állitolag van gyári böngészö a telefonomhoz (Lenovo) csak még én nem találtam. Amúgy meg videót csak wifin nézek, mobilnetet szintet szinte csak 1-2 híroldal átolvasására, messengerre, Facebook Lite-ra használok illetve itt szoktam néha olvasgatni utazás közben. Ez szerintem nem sok. Javascript szerintem sokat számít: Egy három betűs híroldal tech rovatában írták hogy egy átlagos mobil netkeret majdnem felét a reklámok eszik meg; - ezzel a módszerrel nem töltődnek be a hirdetések.
2016. márc. 31. 14:51
 9/11 Wadmalac ***** válasza:

Mozillára mobilon is van Adblock plus.

:)

2016. márc. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Reklámok ellen inkább Adblockot rakjál, nem feltétlenül kell hozzá javascript, viszont egy csomó oldal megborul ha kikapcsolod.
2016. márc. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!