Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért forrósodott fel a telefon?

Miért forrósodott fel a telefon?

Figyelt kérdés
Adott egy mobiltelefon (típusát most nem tudom, nem az enyém, ha lényeges, megkérdezem), meg egy PC. A mobiltelefon egy-másfél órára a ház elülső USB-jére csatlakoztatva töltődik. Másfél óra után a telefon tűzforró, használhatatlan. Mi okozhatta a problémát (USB csatlakozó, USB kábel, esetleg a telefon csatlakozója)?

2016. ápr. 5. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
hagyományos úton töltve is ez a helyzet?
2016. ápr. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Toltes kozben valami app be volt kapcsolva rajta ami nagy fogyasztast general? Az van hogy ha toltod es kozben gyorsan fogyna is ki az akku akkor 2x olyan gyorsan kell toltson es ezt lehet nem birja az elektronikaja. Persze attol is fugg hogy mennyire gagyi a telefon.

En HTC-vel jartam ugy hogy valami navigacios alkalmazas ment es az autos toltovel forrosodott de megse telt fel egeszen.

2016. ápr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy hagyományosan töltve nem volt ilyen gond. Futó applikációkról sem tudok, ezért valami hardveres problémára tippelek. Csak szeretnék biztosra menni, ugyanis a fent nevezett PC-t nemrég raktam össze, teljesen új holmikból. Többek között az alaplap is új, és, bár összeraktam már jópár gépet, nem vagyok benne biztos, hogy az előlapi USB csatlakozó esetleges rossz bekötése okozhatott-e ilyen problémát (még nem volt időm megnézni, de előfordulhatott, hogy valamelyik vezetéket nem a megfelelő pinre húztam rá, bár előttem volt a board kézikönyve és mint fentebb írtam, nem először csináltam ilyet).
2016. ápr. 5. 20:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Az 5 V os Usb csati, meg az áramköre nem kimondottan akkutöltésre készült. A Lenovo A5000 töltésekor a 4 A os saját töltője is erősen melegszik. Nézd meg, ezeknek az uj telóknak a töltőkábele nem hosszabb 50 cm-nél, és jó vastag vezetékből készült. Az ócska USB kábelekből meg éppen a rezet spórolták ki.
2016. ápr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, így már jutok valamire.
2016. ápr. 6. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!