Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » "Kevés a tárhely az eszközön...

"Kevés a tárhely az eszközön az alkalmazás telepítéséhez" hibaüzenetre van valakinek megoldása?

Figyelt kérdés

A telefonom egy androidos 16+2Gb alapmemóriájú okostelefon amiben van még egy 32Gb-os memóriakártya is. Mindegyiken van elég hely, mégis ha a Play áruházból akartam telepíteni programot, a fenti hibaüzenetet kaptam.


Sok javasolt megoldást kipróbáltam, - task killer, frissítések eltávolítása, alkalmazás áthelyezése az sd kártyára, alkalmazás törlése stb - de egyik sem volt eredményes.


A telefon memóriagazdálkodásába nem megyek bele, mert nem értek hozzá, de a hiba okát mégis ebben találtam meg. A telefonom nem rootolt, alapból a fjlekezelőből nem látom a gyökérkönyvtárakat amelyek a készülék gyári programjait, könyvtárait tartalmazza. Az ES file explorer viszont hozzáfér ezekhez a könyvtárakhoz is. (Legalábbis az én telómon igen.)

A telóm a Play áruházból leöltött programokat a gyökérkönytárak közül az mnt/asec/ könyvárba helyezi el , majd onnan telepíti a kijelölt memóriába, de a telepített program egy része mindenképp a 2Gb méretű memóriába kerül, a többi része telepítődik az sd kártyára. Az mnt/asec/ könyvtár a telefon 2Gb méretű memóriájában kapott helyet, így a letöltött program is és a program telepített része is ugyanezt a memóriát terheli. Miután a legtöbb programot a play áruházon keresztül telepítettem, így a 2Gb méretből kb 800Mb méretet csak ez a könyvtár foglalt el, így a programok telepedéséhez a terület jelentősen lecsökkent.


Az mnt/asec könyvtárból nem törölhetőek a bennlévők, csak uninstallálhatók a programok menüfül alól. Ekkor eltűnnek onnan a fájlok, felszabadul a hely.


A megoldás:

az mnt/asec könyvtárban lévő fájlokat komplett másold át az sd kártyádra és mindet uninstalláld a beállítások/alkalmazások menüfül alól, majd onnan ahová átmásoltad őket, telepítsd fel újra mind. Amikor felraktad őket, a programok menüfül alól helyezd át őket az sd kártyára, ezzel további helyet szabadítasz fel.


Én kipróbáltam, nálam működnek az így áttelepített programok.


Remélem másnál is működni fognak. Sok szerencsét


2016. ápr. 11. 14:13
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!