Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szolgáltatótól vásárolt,...

Szolgáltatótól vásárolt, kártyás csomagban lévő telefont tilthatják?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy abban az esetben, ha valaki kártyás csomagban vesz meg egy telefont. Tehát egy bizonyos előfizetésre aláír 1-2 év hűségnyilatkozatot így olcsóbban juthat hozzá az adott készülékhez. Abban az esetben előfordulhat ha nem fizeti az előfizu havi díját, akkor a telefont tilthatják a hálózatról?


Kiemelném, hogy nem vagyok teljesen laikus! Tudom, hogy az előfizu sim kártyához kapcsolódik és nem telefonhoz és azt is, hogy részlet (nem)fizetés esetén fordul elő olyan, hogy a terhelt készüléket kitiltják.


Ezt csak azért nem értem, mert végül is ha előfizus csomagba vette a telefont, mert úgy olcsóbb volt, akkor igazándiból a telefon is terhelve van nem?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. ápr. 20. 18:31
 1/1 Baleszka ***** válasza:

Kártyás csomagosat nem tilthatják csak lopás esetén mivel az a feltöltő kártyás (pl.: Domino, Vitamax) konstrukciót jelenti.

Előfizetésesnél meg, ha egy összegben lett véve a telefon és a tarifacsomag havidíját nem fizetik attól a telefont nem tiltják. Akkor sem, ha részletre lett véve és a részletet fizeti a vevő de a havidíjat nem.

2016. ápr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!