Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mitől olyan szép a Samsung...

Mitől olyan szép a Samsung telefonok képernyői?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A cím eléggé elárulja a kérdésem lényegét, viszont azt is megemlíteném, hogy mintha lenne egy olyan kékes hatása a képernyőknek (sajátomon tapasztaltam), viszont több ! SAMSUNG ! telefon képernyőjén is tapasztaltam ezt, viszont leginkább csak ezeknél az újabb telefonoknál (Galaxy S4, S5, S6, Galaxy J5, stb..) Más márkájú telefonoknál nem nagyon. Valamint a jelenlegi telefonomnak a képernyőjét ha kicsit erősebben megnyomom, nem "vibrál" amikor megnyomom, úgy fehéren, mintha elhalványulna ott a megnyomás helyén, biztos tudjátok miről beszélek :DD Előző telefonomnál viszont "vibrált" ha megnyomtam a képernyőt kicsit erősebben, annyira azért mégsem, hogy betörjön :'DDD biztos van ennek egy megnevezése, hogy mi is ez, csak nem tudok annyira, nem vagyok ilyen telefon lángész :D Szóval erre a 2 kérdésre várnék választ :D

Miért olyan szép a képernyő?

Miért vibrál egyiknál, és miért nem másiknál?



2016. ápr. 21. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:
50%
Az nem szép, hanem szándékosan, természetellenesen túlszaturált amoled kijelző van bennük, azért nem vibrál, mert üvegből van az érintőpanel és nem műanyagból
2016. ápr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az AMOLED kijelzők kontrasztossága az oka. A hagyományos kijelzők háttérvilágítással működnek, azt árnyékolja le a TFT mátrix. Ez az árnyékolás nem 100%-os, ezért mindig lesz ezeknek a kijelzőknek egy minimum fényessége. Az AMOLED kijelzőkben ellenben minden szubpixelt egy-egy külön LED képvisel, amelynek a fényessége nullára redukálható. Ez a technológia egyébként a nyomásra is kevésbé érzékeny, mivel annyira vékony az AMOLED panel, hogy együtt hajlik az üveggel/plexivel. Hátránya, hogy drága, illetve hajlamos degradációra (ez inkább régebbi AMOLED kijelzőkön érhető tetten, pl. az általad tapasztalt kékesedést is ez okozhatja).
2016. ápr. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!