Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobiltelefonra adásvételi...

Mobiltelefonra adásvételi szerződést, letiltás elleni garanciát hogyan kell szabályosan megkötni?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy Iphone 6S-t, de nem újonnan, mert az túl drága. Viszont mindenképpen alá szeretnék írni-íratni egy adásvételi szerződést, és ha hálózatfüggő a készülék abban az esetben letiltás elleni garanciára is szükségem van. Hol találok letölthető mintaszerződést ezekre ? Mikre érdemes még figyelnem a kitöltésekor ? Ajánlott az eladó személyi igazolványát, lakcímkártyáját ellenőriznem (elkérnem, megnéznem) amennyiben ezen adatok foglaltak a szerződésben ?
2016. ápr. 21. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmit nem érsz vele, már most elmondom nincs olyan, hogy letíltás elleni garancia... kutya nem fogja figyelmbe venni neked aa gond lenne
2016. ápr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A letiltás elleni garancia csak a mesében létezik.

[link]

2016. ápr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elolvastam a cikket, és ahogy látom több hibát is elkövetett a vásárló. Én az eredeti számla nélkül biztosan nem venném meg a készüléket, de akkor sem ha részletre lett véve (ez gondolom látszik a számlán). De nézek inkább függetleneket, ezzel már előrébb vagyok ezek szerint.
2016. ápr. 21. 20:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, és elfelejtettem írni, hogy ha a telefon részletre lett vásárolva, akkor az addig a szolgáltató tulajdona míg az utolsó kanyi nincs leperkálva az árából.

Tehát te jogilag nem vásárolhatod meg. Az egy dolog hogy valakinek pénzt adsz és az odaadja neked a telefont, de attól még neked semmihez sem lesz több jogod hozzá, mint a naplemente nézéséhez.

Tehát bármilyen papírt írsz, az eleve semmis az alapelv miatt, hogy a készülék nem elidegeníthető.

Még akkor is ha ezt valaki neked aláírja. A személyi és lakcímkártyával meg elmehetsz a sóhivatalba vagy bárhová.

Mit mondanál? Vettem egy telefont jogtalan átruházással, a szolgáltató pedig a szerződővel felmondta a szerződéses viszonyát, amitől nem tudok telefonálni. És? Ki nem sz@rja le nagy ívben?

Ha sokat ugrálsz még neked lehet belőle bajod, ugyanis az illegális módon köttetett üzleteket orgazdaságnak hívják, a cselekmény elkövetőjét pedig orgazdának ha mond ez valamit.


Itt olvasd el végig, magadra fogsz ismerni:

[link]

2016. ápr. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!