Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha a telefonomnak 2 amperes...

Ha a telefonomnak 2 amperes töltő kell, de 1 amperessel tölteném akkor lehet baja?

Figyelt kérdés
2016. máj. 20. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi kárt nem okozol benne, csak tovább fog tartani amíg 100%-ra töltöd.
2016. máj. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha túl kicsi a töltő (bár sztem telefonban annyira nagy akku nem lehet, amihez 1A nem lenne elég), akkor vagy nagyon sokáig tart vagy extrém lemerült esetben esetleg nem indul be a töltés, tehát nem tudod vele feltölteni.


A arra figyelj hogy a töltő feszültség (Volt) ugyanaz legyen, mert az már tönkreteheti.

2016. máj. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz. Csak lassaban fog tölteni.
2016. máj. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6%
Semmi baja nem lesz. Sőt, tökéletesen tölti. Még hosszabb idő se kell neki. De venni kell egy Charger doctort az ebay-ról. Az megmutatja pontosan mennyivel tölti, mennyit vesz fel a telefon. Ha 3000 mAh alatti az akksi akkor kb 1 A alatt fogja tölteni. Nekem a 6000 mAh akkut 1,65 A-rel tölti, két óra alatt feltölti.
2016. máj. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ha az Akkud nagy kapacitású és eléggé lemerült, akkor a töltő intenzíven melegedni fog, ezért nem tanácsos magára hagyni
2016. máj. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Sajnos tapasztaltam ilyet. Gpseshez vettem mini usb töltőt, nem figyeltem :( annak 2,5 kell 1Amperossssal menet közbe lemerült, ha dolgoztattam a processzort...újra tervezés ilyesmik... Valahogy úgy van a normál töltő kevesebb Amperes a gyors töltő több Amperrel tölt így végez gyorsabban. Rá is van írva sok mindenre,hogy nem szabad mindig gyors tölteni. Lényeg mindig olyat kell mint a gyári töltő. Esetedben lassan tölt, töltő túlmelegszik, ha töltőn használod merűl jelenségekkel kell számolni.
2016. máj. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 nemma ***** válasza:

P=I*U, ahol P:(villamos) teljesítmény [W,watt]

I:áram [A, amper]

U:feszültség [V,Volt]

Tehát, ha nálad 2A helyett 1A-el töltesz, akkor kisebb teljesítményleadásra számíts, tehát lassabb lesz a töltés.

2016. máj. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!