Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefonom fényképeőjén mi a...

A telefonom fényképeőjén mi a HDR funkció? És az expozíció beállításnál melyiket érdemes használni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Mi az a HDR? Tudom, biztos béna vagyok hogy ezt nem tudom, de az előző telefonom kameráján nem volt ilyen. A másik, hogy bemegyek a beállításokba, és az "auto exposure settings" menüpontban 3 lehetőséget dob fel: frame average, center weighted, és spot metering. Most a center weighted-re van állítva, de ha tájképet csinálok, az valahogy mindig homályos lesz, hiába várom meg amíg élesít és zöldet mutat(tehát ugye kattinthatok). Ha "landscape" módra állítom, akkor is hasonló(picit élesebb csak). Mit csináljak? Esetleg más beállítással van a hiba?

2016. máj. 28. 13:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyrészt olvasd el a használati utasítást, azért van.


Másrészt ha rákeresel guglin arra, hogy "mi az a hdr" biztos találsz magyarázatot.


Harmadrészt a frame average, center weighted, és spot metering fénymérési módok, az élességhez nincs közük, ezektől csak az függ, hogy - nagyon leegyszerűsítve - mihez állítsa a kép világosságát.


"Esetleg más beállítással van a hiba?"

Könnyen lehet.

2016. máj. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!