Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone SE vagy iPhone 6?...

IPhone SE vagy iPhone 6? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Nos. Most tervezek új telefont venni. A mostani telefonom egy Samsung Galaxy S Advance ami valljuk be, nem egy erős teló. A samsung 4" és az SE is 4". Ennél nagyobb telefonom nem volt. Részletfizetésre venném. Az lenne a kérdésem, hogy az iPhone 6-ot érdemesebb lenne megvenni csak azért mert nagyobb a képernyője és vékonyabb? (elméletileg lasabb a 6-os de gyakorlatilag nem nagyon) Személy szerint nem nagyon van gondom a 4"-al csak valami újat akarok kipróbálni és már a tököm ki van a fagyásokkal (S advance :D). Válasz gyanánt szívesen meghallgatnék egy-két tapasztalatot is.


U.I.: Nem vagyok az a gazdag gyerek aki farzsebből kirántja a 200k-t. Vagy éppen anyuéból/apuéból.



2016. jún. 1. 17:27
1 2
 1/16 |Orfeusz| ***** válasza:
100%

Az SE egy évvel frisebb hardverrel van, és kisebb felbontású a képernyő. Ez azt jelenti, hogy kb. 1-1,5 évvel tovább tudod majd használni, ha "élete végéig" nálad marad.

Személy szerint szeretem a nagyobb telefonokat, a 4,7" pont az a kényelmesen használható méret, amire sokkal több szöveg ráfér, mint a 4"-ra, netezésre jobb. Ráadásul a nagyobb felbontáson szebbek a képek, videók, weboldalak. De van aki meg a 4"-ra esküszik, ez elég szubjektív.


Rosszul nem jársz egyikkel sem, nem kell egy 4(!) éves középkategóriás telefonhoz hasonlítani (ez az S Advance).

2016. jún. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A 4" miatt hoztam fel az S Advance-et. Egyébként köszi a gyors választ. Ment a zöld pacsi.
2016. jún. 1. 17:39
 3/16 anonim ***** válasza:
Én iPhone 6-ot vennék. Nem túl nagy, de nem is kicsi. Jól néz ki. Valamilyen szintű teljesítmény különbséget a két teló között, a nagyobb hardverigényű appok esetén lehet észrevenni. Jelenleg még a 6 is megbirkózik bármelyik húzósabb appal.
2016. jún. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Samsungon hard reset és újra jólesz.


Vissza a kérdésre,inkább SE

2016. jún. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A hard resettől nem lesz jobb. A gyári 4.1.2-es android rendszer teljesen instabil, állandóan lefagy, max kernelcserével lehet orvosolni, én is így használom, de már így sem az igazi. Már a facebook messenger, youtube is eléggé megizzasztja.
2016. jún. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én biztos hgy SE-t vennék, a 6-os az nem igazán gyorsabb az 5S-nél, csak a kijelző benne az új. Az SE viszont nagyon komoly hardvert kapott.
2016. jún. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én meg vagyok elégedve a 4"-al szóval leteszem a voksomat az SE mellett. Visszatérve egy picit az S Advance-re. Cyanogenmod 10.1 van rajta. Hard reset az valóban semmit sem ért. Azt hiszem, hogy gyárilag Android 2.3 volt rajta aztán váltottam 4.1.2-re. De most sem teljesít valami fényesen...
2016. jún. 1. 18:00
 8/16 anonim ***** válasza:
SE
2016. jún. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem 6S-em van, de ha a kettő közül kellene választanom, akkor biztos, hogy az SE-t választanám. Jobb, mint a 6-os. Annyit azért nem ér a nagyobb képernyő, legalábbis nekem.
2016. jún. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%

Szubjektív, nekem az 5-ös design szebb, mint a 6-osok.


Markánsabb, nem egy tucat szappantartó, van benne egy kis szögletesség, ami jót tesz neki.


Letisztultabb, a 6-oson azok a randa csíkok a házon, te jó ég...


Kilógó kamera - ezt a Apple nálam soha nem magyarázza ki :-) Miért, miért?


Csak telefonnak bőven elég a 4". Ha nagyobb kell, ott a tablet, a laptop, vagy a TV.

2016. jún. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!