Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ilyenkor mit kell tennem?...

Moncsa111 kérdése:

Ilyenkor mit kell tennem? Valószínűleg lopott készülék került hozzám. Letilthatják? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Megvettem egy nagyobb értékű Samsung telefont, ami hibás volt. Azóta megjavítattam. Megnéztem az IMEI szám alapján és azt írta ki az egyik ilyen oldal, hogy lopott, nem feketelistás. Egy másik ilyen oldal pedig azt írta az Optus által letiltva (gondolom ennél a szolgáltatónál lett véve előfizuban), a harmadik oldal pedig azt, hogy nincs fennt feketelistán. Maga a készülék úgy tűnik Ausztráliából vagy az USA-ból van. SIM kártyát még nem tettem bele, mert nincs nano kártyám. Lehet ebből bajom itt Magyarországon? Kopogtathatnak nálam a rendőrök? Esetleg van rá esély, hogy fogom tudni használni? Vagy inkább vigyem be a rendőrségre? Mit kell ilyenkor tenni? Soha nem volt még semmi ügyem és most egy kicsit megijedtem. (Valószínű az eladó sem tudta, mert hibás volt a készülék, be sem kapcsolt, ezért nem is foglalkozott vele, csak alkatrészként vagy javításra árulta.)

2016. jún. 9. 00:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Átvételi bizonyítvány, blokk barminaminigazolja az adás-vétel tényét, hogy ezt te kitől szerezted, van? Ha van akkor használd, ha tudod. Sztem senkit nem fog érdekelni. Ha meg megis akkor megmutatod kitől vetted es téged el is felejtenek..
2016. jún. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, neten vettem. A hirdetést kinyomtattam és a beszélgetést is lementettem. Az utalási bizonylat is megvan. A hirdetésben szerepel az IMEI szám, ami egyezik a telefonon lévővel.
2016. jún. 9. 02:20
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Annyi eszed miert nem volt hogy előtte leellenőrízd az imei számot??

Gondolom nem véletlenül adta meg, utólag feleslegesen sírsz

2016. jún. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Letilthatják annyira, hogy csak levélnehezékként használhatod.

Legrosszabb esetben sokadik "jóhiszemű orgazda" leszel.

Ezért érdemes "teherautóról leesett" kütyüt venni.

Lehet viszont, hogy semmi hátrányod nem lesz. Legfeljebb ez a tanulópénzed.

2016. jún. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudnak semmit csinálni. Szóval tudnának ha akarnának de erre nincs senkinek se ideje se pénze, a rendőrségnek van jobb dolga is.
2016. jún. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ellenőrizni, azért nem ellenőriztem, mert eredetileg alkatrésznek vettük. Van egy ugyanilyen készülék a családban és be van törve a kijelzőjen, időközben kiderült egy ismerős megtudja csinálni, mert van hozzá alkatrésze, így ez megmaradt. Azt tudom, hogy a Magyarországon lopottként jelentett telefonok után kimennek ha kártyával használom (került már vissza így hozzánk nem is egyszer), de ha Amerikában vagy Ausztráliában jelentik lopottként, akkor van valami szankció a külföldi hatóságok részéről? Ha igen, akkor inkább beviszem a rendőrségre és leadom, annyit nem ér, hogy emiatt idegeskedjek. Ha esetleg tiltva van az nem sem baj, max megmarad fényképezőnek meg miegymásnak. Ha van mód, akár vissza is adnám, csak nem tudom hogy juthatnék el a tulajig.
2016. jún. 9. 09:20
 7/9 anonim ***** válasza:
23%
Vidd be. De ne mint lopottat, hanem mint találtat. Ha senki nem jelentkezik érte és ők nem látják hogy lopott esetleg, akkor a lejárat után hivatalosan a tied. Valószínűleg magyar viszonylatban fogják csak keresni.
2016. jún. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Ennyi hülyét... Tartsd meg semmi bajod nem lesz tőle
2016. jún. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%

Jo jo de megkerdik megis hol talaltad.


Aztan hebegsz habogsz es radfogjak hogy loptad, meg lehet verest is kapsz. Emplekszel az esetre a szinesboru honfitarsunkkal akit agyonvert ket rendor mert azt felteteleztek rola hogy egy furogepet lopott a szomszed udvararol? Aztan kiderult hogy nem is o volt!


Hagy a fenebe, hasznaljad es kesz.

2016. jún. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!