Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Apple iphone 6S vagy Samsung...

Apple iphone 6S vagy Samsung Galaxy S7 Edge? Melyik lesz tovább használható még akár 4-5 évig is?

Figyelt kérdés
Mindent megfontoltam, mindent meggondoltam.Már csak ez a két telefon maradt a ringben.Melyik telefon fogja bírni még kb. 5 év múlva is?

2016. jún. 10. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
11%

Én a Samsungot javaslom, szerintem jobb is. Samsung termékek jobban teljesítenek hosszabb távon, mint az Apple. Samsungnál még az aksival lehet a baj, de azt lehet cserélni, tapasztalataim szerint 1-2 évente cserélni kell... Bár az iphone-okról is azt hallottam, hogy az aksival gond lehet...

Kíváncsian várom a további válaszokat.

2016. jún. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Hosszútávára mindenféleképpen iPhone 6S. Később is jó áron el tudod adni, és időtállóságban a piaci kereslet és az anyaghasználat miatt verhetetlen az Apple. Az akkumulátort hosszútávon (4-5 év) cserélni kell minden készülékben. No offense, de amúgy is az Androidot nem ilyen távlatokra tervezték.
2016. jún. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Eddig 1-1.
2016. jún. 10. 23:40
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Én a 6s-t venném meg.


Egyrészt azért, mert most is iPhone-om van (meg ezelőtt is az volt, meg azelőtt is...).


Másrészt az anyaghasználat valamivel jobbnak tűnik az Apple esetében, mint amiket a Samsung csinál. Nem mondom, hogy az S7 nem jó, de szerintem tartósabb a 6s.


A rendszer frissítése, támogatottsága egészen biztosan az iPhone felé billenti a mérleget. A verzión belüli frissítések is gyakoribbak (biztonság, stabilitás), valamint 3 főverziót biztosan kap a 6s, az s7 jó, ha egy ilyet fog megkapni, aztán elfelejtik a szoftveres támogatást (legalább is eddig ez volt a gyakorlat). Ráadásul az Apple picit jobban ügyel rá, hogy az új rendszerek alatt a régebbi modellek még használhatók maradjanak (nem mondom, hogy mindig maradéktalanul sikerül, de egy 5-ös iPhone-on az iOS9 még egész szépen elmegy, pedig az nem egy mai csirke).


Ha meg tudsz barátkozni az iOS "hiányosságaival", egy sokkal összeszedettebb, világosabb rendszert kapsz, sokkal könnyebb kezelni, mint egy Androidos rendszert, ráadásul ha segítségre van szükséged, tudhatod, hogy mindenki telefonján ugyanaz van, nincs "szétmoddolva", nem patch-eli meg minden gyártó mindenféle vacakkal. A hiányosságokat azért idézőjeleztem, mert én nem nagyon akarom pixelre átszabni, nem szoktam BT-on fájlokat cserélni, és egyáltalán nincsen szükségem USB-s tárhelynek használni a telefonomat, továbbá nem akarok warez szoftvereket használni.


Nem tudom, mi a fő felhasználási terület, nekem az is nagyon fontos volt, hogy vállalati környezetben 3rd party megldások nélkül működjön kifogástalanul (pl. Exchange), illetve képes legyen normálisan szabványos protokollokon kommunikálni más rendszerekkel (DAV).


Az alkalmazások is sokkal jobb minőségűek véleményem szerint, és mivel szigorúbb szabályok kötik a fejlesztőket, az alkalmazások sokkal egységesebb képet mutatnak, ami funkcióban ugyan nem, de esztétikailag mindenképpen sokat dob az összképen.


Mindezek ellenére azt, hogy 5 év múlva melyik lesz használhatóbb, azt olyan 3-4 év múlva lehet megmondani, bár mostanság nem várható forradalmi áttörés semmilyen téren, ha meg mégis lesz valami, az egyik készüléket sem fogja érinteni, mindkettő teljesen elavulttá válik (pl. egy új akkumulátor technológia esetén - másban én nem várok nagy változásokat).

2016. jún. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tartalmas választ.Szerintem az iphonet fogom választani.
2016. jún. 11. 15:12
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

Bár bizonyos hardveres területeken S7 Edge jobban teljesít (gondolok itt a jobb kamerára és a háttértár bővíthetőségére), én is gondolkozás nélkül az iPhone mellett döntenék hosszabb időtávon, méghozzá az iOS, illetve a szoftvertámogatás miatt.

#4 olyan gyönyörűen kifejtette, hogy sajnálom, hogy csak egyszer lehet upvote-olni.

2016. jún. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem mind a kettőm van, annyi változással hogy 6s plust vettem. Az s7 tényleg egy jó készülék de nekem több mint másfél évig. Utána elfelejtik. Korábban volt iPhone 5-öm kényszerből, pont mikor kijöttek a 6s-ek. Még mindig ízig-vérig gyors . Én lemondok pár funckóról, és inkább lesz egy telefonom majdnem ugyan annyiért 3-4 nagyon Max 5 évig. Előttem hosszú sorokat leíró válaszoló szépen össze foglalta a tényeket. Jobb minőségnek az alkalmazások ios-en, kamera egyszerűbb felületű, 3d touch ha megszokod nem kell majd más. Eddig bármi kérdésem volt az ios-el kapcsolatban vagy magával a telefonnal kapcsolatban a mobilarénán szinte azonnal válaszoltak.
2016. jún. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!