Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tényleg nincs ennyi eszük,...

Tényleg nincs ennyi eszük, vagy csak a divatmajmok?

Figyelt kérdés

Ugye az android Vs Apple harc már régi téma.

De sosem értettem, hogy nagyon sok ember kiadja a pénzt az alsó kategóriás androidra, mert ugye "Ócsó telefon kell, nem adok én érte többet", majd miután az már használhatatlan vesz egy iphone-t, aztán isteníti.

Adott egy 20000Ft-os android, ami tönkremegy, aztán vesz egy iphone-t mondjuk 150000-ért, és majd elájul, hogy milyen jó..

Én értem, hogy valaki nem ért hozzá meg minden (Mondjuk akkor ne terjessze a hülyeségét h az android szar), de szerintetek tényleg ennyire hülyék, hogy nem tűnik fel nekik, hogy az egyik telefon a másiknak árban csak töredéke?



2016. jún. 27. 10:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Ne foglalkozz már másokkal, pláne mások telefonjával. Milyen életed van, hogy erre az üres gondolatra pazarolsz időt? Örülj neki, hogy te elsőre megtaláltad a számodra tökéletes telefont, aztán kész.
2016. jún. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az én telefonom 80 ezer körül volt, de 25-ért vettem, mert olyan csomagom van, amiben ennyi kedvezménnyel lehet. Szóval drágább telefont is lehet olcsóbban venni :)

Egyébként se nem android, se nem apple ;) És mégis teljesen meg vagyok vele elégedve. Eddig az összes telefonom ez a márka volt, nem is kéne másik, és nem is vennék használtat, csak újat mindig.

Szerintem csak azok ájulnak el egy iphonetól, akik nagyon felszínesek, nem sok érték szorult beléjük, így a külsőségekkel akarnak valamit bizonyítani. Ez jellemzően nem a tanultabb, intelligensek réteg, így igazából pénzük sincs arra, amivel villogni akarnak. Pl. sokan használtan vesznek, nem is éppen jó állapotban lévő iphoneokat.

2016. jún. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
87%
Mindegy a dolog, mert akinek IPHONE van, az nem fog utána sosem androidosat venni, meg fordítva is így van sok esetben. Nem rossz az IPHONE, csak azért az árért veszel 3 androidosat, ami ugyanolyan jó, vagy jobb.
2016. jún. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
17%
Vannak ilyen elvont agyuak pl. faterom kint él külföldön aztán van egy magyar autószerelő haverja annak van iphone 6 és olyan szar hogy nem tud vele normálisan képet se csinálni mert lefagy a telefon meg minden... Az iphone 4s óta nincs normális iphone.
2016. jún. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
11:10 Ingyen ebéd nem létezik. A telefon árából adott kedvezményt a csomag árába építik bele.
2016. jún. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

5: Nincs beleépítve az előfizetési díjba. Így is olyan csomagom van, hogy csak a havi díjat fizetem, abban annyi ingyen szolgáltatás van, hogy eddig max. csak 2-3 száz forintot fizettem a havidíjon felül.

A trükk az, hogyha felmondod a szerződést, akkor kell visszafizetni a telefonra adott kedvezményt. De nyilván nem váltogatom évente a szerződésemet :)

2016. jún. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
12:43 Bele van építve az előfizetési díjba. Ez üzleti vállalkozás, nem jótékonysági intézmény. És ők is pontosan tudják, hogy nem váltogatsz évente, ezért merik beleépíteni.
2016. jún. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

"5: Nincs beleépítve az előfizetési díjba... A trükk az, hogyha felmondod a szerződést, akkor kell visszafizetni a telefonra adott kedvezményt."


Ez azt jelenti hogy bele van építve alapból. Ha valamiért 1000 forint helyett 2000-et fizetsz havonta és adnak "ingyen" ajándékot mellé, az a te pénzedből van.


A kérdezőnek.

Bizonyára csak a te figyelmedet kerülte el, hogy az Apple a saját szoftveréhez idomítja a saját készülékeit, illetve fordítva is igaz, a szoftver a saját egyedi igényeiket elégíti ki.

Az android pedig egy közös ló. Minden gyártó megpróbálja a termékeit a legjobban alkalmassá tenni a droidhoz, illetve a droidot próbálják úgy fejleszteni hogy mindenre jó legyen.

Egy hasonlat: van két különböző autó, mindkettőben elromlik egy fontos alkatrész.

Az egyikbe gyári cseredarab kerül amit szakszervízben cserélnek. a másikba pedig te próbálsz otthon a garázsban valamit faragni pár kidobott cuccból szerszám nélkül.

Melyik lesz jobb?


Ezzel egyikről sem akarok rosszat mondani, mindkettőre van felvevő piac, ahogy körülnézel ez a két uralkodó vonal. De mindkettő más-más szempontból jó vagy jobb mint a másik.


A barátnőm droid után vett iPhone-t. Azt mondja sokkal jobb. Mert amire ő használja, arra tényleg sokkal jobb. De az én igényemnek, használati elvárásaimnak nem, azokra a célokra a droid passzol jobban. Az hogy az almás teló drága? Szerinte megéri, szerintem is, mert amióta megvan, tényleg nem panaszkodik a telefonjára mint azelőtt.


Hogy vannak akik csak divatból veszik? Vannak. De vesznek divatból bármi mást is.

És? Ha így van?

Én úgy gondolom ha valaki vásárol bármit, azt egy bizonyos szükségletének kielégítésére teszi. Ha az a szükséglet csak annyiban merül ki hogy mások lássák milyen drága cucca van, akkor hajrá, vegye csak.


Az analógiád követve, a régi Volkswagenem után Vettem egy Toyota hibrid autót. Én is el vagyok ájulva :) Ehhez képest nem érzem hogy divatból tettem volna, és nem túlzás ha a kettőt összevetve azt mondom hogy a másik elég sz@r volt. És biztosan tudtam volna olcsóbbat is venni.

2016. jún. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nincs beleépítve! Csak ismerem a saját előfizetésemet!

Aki ugyanezt az előfizetést akarja és nem vesz telefont (pl. van ilyen a családban) annak is ugyanennyibe kerül. Tök ugyanaz a díja.

2016. jún. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%

17:54 Olyan ez, mint az étteremben a kenyér. Nem az égből hullott, pénzért vették. Bele van építve a vacsora árába. Ha nincs feltüntetve a számlán, akkor is. Aki nem kér kenyeret, az is kifizeti.


És ha arról beszél valaki, hogy drága a kenyér, te meg jössz azzal, hogy "nem is drága, nekem ingyen van, mert minden este étteremben eszek", akkor bizony hülyének fognak nézni.

2016. jún. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!