Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A melegtől tönkre megy a...

A melegtől tönkre megy a telefon? Műszerfalon a melegben?

Figyelt kérdés
Navigáció miatt a kocsiban a szélvédőn van a teló. Ebben a melegben tűz forró a teló már pár perc alatt. Ez árthat a telefonnak? Ti hogyan használjátok?

2016. jún. 27. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Menet közben nem tartom valószínűnek, hogy tönkre menne. Senki nem teszi a hátsó ülés alá.
2016. jún. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Általában ott szokott lenni mindenkinek, ráadásul töltön. Pár órás úton biztosan nem lesz baja, egyébként is a legtöbb megvédi magát, pl. úgy, hogy kikapcsol, ameddig vissza nem hűl.


Ha nagyon hosszú útra mész vele, akkor érdemes időként pihentetni, lezárni a kijelzőt (pl. ha mész autópályán 4-500 km-t, semmi szükség rá). Magyarországot simán át lehet navigálni túlmelegés nélkül (főleg, ha a szélvédőre nyomatod a klímát is).

2016. jún. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
OK. Köszi.
2016. jún. 27. 17:54
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem simán tönkremehet! Tavaly én is jártam így, hogy ment a navi, amikor kinn hőség volt, és jelzett is a telefon, hogy túlmelegszik az akkumulátor, ki is kapcsolt utána. Az út hátralevő részében csak úgy mertem használni, hogy kissé oldalra raktam a szélvédőn, és ráirányítottam a klímát, így tudott viszonylag hűvös maradni.


De tesóm egyszer megcsinálta, hogy a műszerfalon felejtette a tűző napon a telefonját, amíg a városban intézte a dolgait. Tönkre is ment, be sem tudta már kapcsolni többet.

2016. jún. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez nem túl bíztató.
2016. jún. 27. 18:04
 6/10 anonim ***** válasza:

#4

Első rész: De nem ment tönkre, csak kikapcsolt, ugye?

Második rész: Egész más ott hagyni órákig a tűző napon és más menet közben használni.

2016. jún. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Túlmelegedhet a hőtől és besárgulhat a képernyő az erős napfénytől.
2016. jún. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tonkre tud menni, foleg az akku nem birja a meleget.

Ha regebbi telefonod van, amibol egy mozdulattal kiszedheto az akku, akkor en azt javasolnam (autoban felteheted addig szivargyujtos toltore, szoval navikent hasznalhatod).

Egyebkent meg nem art valahogy huteni.

Nekem 40+ fokban ment tonkre a telefonom akkuja. A kutyu szolt, hogy tulmelegedett, es ki is kapcsolt szabalyosan, de az akkut mar nem lehetett megmenteni. Felpuposodott, es a hatlapjat is ledobta. Felrobbano iPhone-okkal meg tele van a net ( google://exploding iphone ).

Az akkun kivul minden elektronika legalabb 70 celsiusig szokta birni, es robbanni is csak extrem esetben szoktak. Szoval ha attol meg tudsz szabadulni, a maradek mar birja.

2016. jún. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Sajnos az akku nem kivehető. Pont ezért félek használni a telefont nyáron, naviként. Szerintem nyáron csak végszükségben fogom használni, akkor is a klímát rányomatom. Eddig mindig használtam dugók és a trafik miatt, de hát ez van.
2016. jún. 28. 18:34
 10/10 anonim ***** válasza:

Ennyire szerintem nem kell túlparázni, én legalább is soha nem foglalkoztam vele különösebben. Amíg megyek addig használom, pihenőknél meg visszahűl. Ha nagyon zárt az autóstartó, akkor onnen is időnként ki lehet venni, szóval van lehetőség.


Ami meg a robbanó iPhone-t illeti: ha rákeresel, hogy exploding phone, akkor is találsz gazdagon eseteket, szóval nem kell ezt egy márkára ráhúzni, csak azért, mert az nem hír, ha felrobban egy Csingcsung telefon. :-) Ezeket a baleseteket egyébként is a legtöbb esetben a véletlenül sem gyári töltő, kábel, vagy akkumulátor okozza, amik persze olcsók, csak pont azok a dolgok hiányoznak belőlük, amik miatt sokkal veszélyesebbek.

2016. jún. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!