Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi alapján válasszak új telefont?

Meggyespupák kérdése:

Mi alapján válasszak új telefont?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Biztosan androidosat választok, de még nem tudom mi alapján kellene választanom. Pár napja tudtam meg, hogy a 8 magos nem feltétlen jobb a 4 magos telefonoktól és ez meglepett. Miért gyártanak akkor 8 magosat? Azt is megtudtam a, több gigahertzes sem feltétlen gyorsabb a kevesebbtől. Akkor mégis mi alapján döntsek? :/ A súly és a méret nem számít. Xiaomi Redmi 3-at akartam, de ezt nem biztos, hogy a telekomnál árulják :( Max. 60-70 ezerért jöhetnek ajánlások is. A Huawei P8 Lite a legjobb telefon érték/teljesítmény kategóriában a Redmi 3-at leszámítva? Írhattok akár 40-50 ezres telókat is. Ha nem számít a mag és a GHz ennyi erőből a legolcsóbb telót is megéri megvenni?

2016. jún. 29. 14:04
 1/5 anonim válasza:
58%
Igazából a 8 MPX-es kamera se igazán különb a 12-13MPX-es kamerától. Ha a belső értékek vagyis a belső tulajdonságai nem igazán érdekelnek, akkor válassz a külseje alapján. Milyen szép, meg ami fontos-> a kijelző felbontása. Válassz minél jobb felbontást, mert akkor a betűk meg minden nagyon szép és éles lesz.
2016. jún. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de pont a belseje érdekel, hogy egy kis mini erőgép legyen :P Pl. játékokhoz :$
2016. jún. 29. 15:26
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Telekomnál 100%, hogy nem lesz Redmi 3, több okból kifolyólag is. (Xiaomi még nem lépett be az európai piacra, és nem támogatja a B20-at). Amúgy semmilyen szolgáltatónál nem éri meg telefont venni, főleg nem kártyásan.


P8 Lite-nál a Redmi 3 erősebb, de ha a 60-70 ezres kategória is szóba jöhet, akkor Redmi Note 3 Pro (2/16-os és 3/32-s változata is van, a kisebb értelemszerűen olcsóbb). Redmi 3 Pro is jó vétel.


A mag és a GHz természetesen számít, de önmagában ez a két szám nem fog semmilyen teljesítményről árulkodni. "Akkor mégis mi alapján döntsek?" - Hát, erre nem tudnék pár sorban választ adni, mert mikor telefont nézel, akkor nemcsak a hardver, hanem a szoftver, támogatottság és az összeszerelés is fontos. És ha papíron ezek rendben vannak, még akkor sem biztos, hogy jót veszel, szóval elég összetetten rá kell látnod a dolgokra, ha biztos a legjobbat akarod választani.


Szóval ezeket nézd meg:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Xiaomi Redmi 3

Xiaomi Redmi 3 Pro

Vernee Thor


P8 Lite sem lenne rossz, de írtad, hogy mini erőgépet akarsz, az pedig nem az.

2016. jún. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat :$ És ha mindenképp a telekomnál "kell" megvennem milyet vegyek? :O
2016. jún. 29. 16:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem érné meg semmiképpen, de ha ott kell, akkor P8 Lite. //Kártyás árakat nézve max 70 ezerig néztem a telefonokat, és csak HTC Desire 530 van, ami nagyon visszamaradt tulajdonságokkal rendelkezik, egyáltalán nem érné meg, és van még a J3 2016, ami szintén nem éri meg az árát.//


P8 Lite amúgy itt 72 ezer forint, míg sok helyen függetlenül (!), egyéb díjak nélkül, ugyanannyi garanciával 60 ezer körül van. Például az edigitálnál is 65 ezer, pedig az messze nem a legolcsóbb bolt.

2016. jún. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!