Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Árulnak nekem agy telefont...

Árulnak nekem agy telefont bontatlan kártyafüggetlen készülék. Postán küldenék el. Képek alapján lehet buktatója szerintetek?

Figyelt kérdés
[link]
2016. júl. 3. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha már ilyen gyorsan túl akar adni rajta , én fenntartással kezelném.
2016. júl. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A képek alapján nem lehet megmondani, hogy mennyire megbízható az eladó.

Oké, hogy szépen lefényképezte a bontatlan dobozt, de mi arra a garancia, hogy tényleg azt is fogja postára adni?

2016. júl. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha reális az ára, akkor valószínűleg nem átverés. Lehet, hogy csak ajándékba kapta, vagy nyerte, ilyesmi. Viszonylag gyakori a használtpiacon.

Ha semmi infó nincs az eladóról, akkor inkább rendeld utánvéttel.

2016. júl. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mint, ahogy az eddigi tapasztalatok (90%) alapjan az sem kizart, hogy majd kapsz egy papirokkal kitomott dobozt, amiutan mehetsz feljelenteni. En telefont, elektronikai cikket ebay, amazon es nagy megbizhato bolti oldalak kivetelevel sosem vennek neten.
2016. júl. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért arra kíváncsi lennék, hogy a 90%-ot honnan veszed..

Pl. Hardverapró elég megbízható (ha nem 1 hetes regtől vásárolsz), mert ott hamar kiszórják a csalókat.

Jófogáson is van sok megbízható eladó, csak ott szerintem semmilyen visszajelzési rendszer nincs, így necces a dolog, alig tudsz valamit az eladóról.

2016. júl. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jófogáson átßaszhatnak, én is bedőltem, 19500 forintom bánja, 20 ezer a szabálysértési határ, rendőrségen feljelentettem.
2016. júl. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek a fentiekkel, neten rendelni rizikós, bár az, hogy Lumia 640-ről van szó, hihetőbbé teszi a dolgokat. Csalók általában olyan telefonnal próbálkoznak, amelyek népszerűek, és nagyobb értékűek...
2016. júl. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajna a rendőrség kb. semmit nem tud és próbál tenni piti lopásoknál.

Ha látatlanban rendelsz, akkor rrendeld futárral, utánvéttel, vagy Hardverapróról megbízható eladótól (ott moderálnak is értelmesen).


Az előre utalás a legrosszabb módszer, de sajna nincs jobb megoldás sok esetben. Ha így veszek valamit, akkor HA-ról olyat keresek, aki régóta tag, sok adás-vétellel, mert neki (hacsak fel nem törték) érdeke a bennmaradás. Vagy pedig megpróbálod úgy szervezni, hogy ha valamelyik fél utazik valamerre, akkor találkoztok.


[link]

[link]

[link]

[link]


Vatera meg egy kuka, csak olcsó vackokat érdemes ott venni. Jófogáson meg még nyilvános értékelési rendszer sincs, se rendes moderáció, semmi. Ott csak személyesen, vagy futárral.

2016. júl. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Sajna a rendőrség kb. semmit nem tud és próbál tenni piti lopásoknál. "


Ha nem teszel feljelentést, akkor várhatod is.

2016. júl. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

És hogy bizonyítod, hogy mondjuk kaptál Krix Kraxtól egy processzoros dobozt, benne egy cserépdarabbal, de te ezért fizettél megállapodás szerint, és nem te cserélted ki a procit egy cserépre?

Elég nehéz védeni az igazadat, ráadásul ekkora összegű lopásokkal egyébként sem fognak foglalkozni.


Ha már tesz 5-10 ember feljelentést, akkor talán lehet már tenni valamit a csaló ellen, de ez a legritkább esetben jön csak össze.

2016. júl. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!