Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha csak alkalmazásokat szeretn...

Ha csak alkalmazásokat szeretnénk feltölteni SD kártyára (mármint a teljes méretben) érdemes rootolni?

Figyelt kérdés

Ha igen,kérem segítsen valaki,magyarázza el,hogy hogyan csinàljam,elég kezdő vagyok a témában,és nem igazán van akihez segítségért fordulhatnék,kérek valakit segítsen nekem ebben. Csak segítő kommenteket,vagy üzeneteket várok,a dorgáló,lenéző kommentekre nem vagyok kíváncsi. Sűrgős lenne,nap mint nap figyelmeztet a telefonom,hogy nincs tárhely,semmit nem enged,én már elvesztettem a fonalat.:) Samsung galaxy J5-ös készülékem van,android:5.1.1.

Előre is köszönöm.:)



2016. júl. 7. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha rootolod, elveszik a garancia. Ezt ki sem tudod játszani, mert hardveresen van védve.
2016. júl. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Android rootolás


Mi is ez a rootolás? Alapesetben a telefonunk Android operációs rendszerén korlátozott felhasználók vagyunk! A rootolás nem más, minthogy rendszergazda jogokkal rendelkező felhasználót csinálunk magunkból.


Mikor kell a rootolás?

Nagyon fontos az, hogy nem kell feltétlenül rootolni a telefonunkat. Egy átlagos felhasználó tökéletesen megvan root jog nélkül. Ha mindenképpen rootolni szeretnéd a telefont, tudnod kell azt, hogy nem mindig lehet egy kattintással elintézni a rootolást és az unrootolást. Emiatt inkább kérdezz előtte, hogy vissza lehet-e csinálni egyszerűen.


Elveszik-e a garancia a rootolással?

Nem! A garancia a hardverre vonatkozik, nem pedig az oprendszerre. Az Android ráadásul nyílt forráskódú oprendszer, tehát mindenki – kellő képzettséggel – a saját igényei és kedve szerint módosíthatja.


Mi a custom firmware?

Custom FW-nek nevezzük, amit nem a gyártó írt, hanem valaki más. Itt a valaki más a lényeges pont. Mivel – ahogy azt az előbb már említettük – az Android nyílt forráskódú, ezért akinek kedve van, írhat custom firmware-t. Sokan élnek is vele és az XDA műhelyben pl. egészen jókat készítenek. Ezek nagyrészt megbízhatóak és mivel igen komolyan tesztel a közösség, azt mondanám, hogy 99%-ban nincs ártó szándék egyetlen custom FW-ben sem. Szóval ha mégis felteszel egyet, azt a saját felelősségedre teszed. Akit érdekel a téma, annak az XDA fórum jó kiindulási alap.


Mit tudok megcsinálni root joggal?


* módosíthatjuk a rendszerfájlokat

* gyári programok lecserélése/törlése (naptár, ébresztőóra, stb…)

* a teljes rendszer biztonsági mentése (programokkal, beállításokkal együtt)

* boot képernyő lecserélése

* témák telepítése

* bizonyos programok root jogosultságot igényelnek a futáshoz (néhány feladatkezelő, automatikusan induló programok letiltása)

* processzor órajelének módosítása

2016. júl. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Nem kell rootolni, főleg így beleugrani nem. A telefon, még nagyobb memóriakártyával sem tud sokkal többet, mint anélkül. Ez csak egy telefon. El kell fogadni. Ami nem kell, le kell törülni róla. ( törlés, vagy mentés PC re) A sima egyszerű törlés nem szedi le az egész filet, csak a címét törli. Ezért van az, hogy törlés után se nagyon bővül a teló memóriája. Törléshez ilyent használj: pl CCleaner
2016. júl. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elmondom, a Samsung garancia elveszik rootolás után!!!!! Amint a KNOX 0-ról átvált 1-re!!!!!

[link]

[link]

2016. júl. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak a Samsungnál veszik el a garancia rootolás esetén!

Sony-nál, Nexusnál stb nem, mert ott nincs számláló.

Ott simán unrootolod és lehet érvényesíteni a garit ha gond van simán.

2016. júl. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De a kérdezőnek Samsung-ja van!
2016. júl. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze tudom, csak tisztázásképp írtam, hátha más olvassa a témát, mert nagyon sokan olyan tévhitben vannak hogy minden telón ugrik a gari rootolás során.
2016. júl. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!