Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Bárhol tudok venni új mobiltel...

Bárhol tudok venni új mobiltelefont vagy csak a Telenornál?

Figyelt kérdés

Telenor-os ügyfél vagyok. Viszont látom, hogy a MediaMarkt-ban stb. is árulnak egy csomó mobilt. Ha ilyen helyen megveszem, akkor egyszerűen csak át kell tennem a SIM-kártyám és már működik is a dolog?


Be kell jelenteni a Telenornak, hogy vettem újat? (Elvileg a hűségidő végén kedvezményesen tudok újat venni, viszont sz@rakodik és már lecserélném.)


+ Nagyon drága, ha így veszem meg? Telenornál esetleg ugyanaz a készülék olcsóbb lehet?



2016. júl. 14. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:

"Ha ilyen helyen megveszem, akkor egyszerűen csak át kell tennem a SIM-kártyám és már működik is a dolog?"


Igen.


"Be kell jelenteni a Telenornak, hogy vettem újat?"


Nem.


"Nagyon drága, ha így veszem meg? Telenornál esetleg ugyanaz a készülék olcsóbb lehet?"


Ez függ a készüléktől, illetve attól is, hogy milyen csomagba vagy a Telenornál. Ha valami drágábba, akkor lehet jó áron tudsz telefon kihozni.

2016. júl. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha veszel egy telefont a médiában,(több,mint valószínű kártyafüggetlen)akkor csak átteszed a sim kártyát,és annyi. Nem kell bejelenteni a telenornak,hogy vettél egy új telefont.

Nem drágább,mintha előfizuval vennéd,sőt... így hosszú távon jobban kijössz

2016. júl. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 |Orfeusz| ***** válasza:

Olcsó előfizetésnél vagy feltöltőkártyás csomagnál általában olcsóbban tudsz független boltban (pl. Media Markt) telefont venni, mint a szolgáltatónál. Drágább előfizetésnél már adnak jobb kedvezményt, de direkt ezért nem mindig éri meg drágább előfizetést kötni, ha amúgy nincs szükséged rá. Ki kell számolni.

Azt még érdemes tudni, hogy minden telefon, amit szolgáltatónál veszel, függő - vagyis csak annak a szolgáltatónak a SIM kártyájával működik. Ez neked is jelenthet bosszúságot, valamint eladni is csak kevesebbért tudod.


Egyéb nyalánkság hogy bizonyos helyeken jóval olcsóbban tudsz telefont venni. Ilyen például a b-tel.hu. Arra nagyon kell figyelni, hogy legyen meg a 2 év garanciális ügyintézés, legyen számla, legyen bontatlan doboz. A b-telnél ez mind megvan, ők csak külföldi telefonokat hoznak be, de rendesen, ÁFÁ-val árulják. A garanciális ügyintézés sokáig tart, ez az egyetlen hátrány.

2016. júl. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A Telenornal van LTE interneted(4G)?

Azert en vigyaznek milyen mobilt veszek, nem tudom milyen antennai vannak a Telenornak de en mar jartam meg egy masik szolgaltatoval hogy LTE 2100-sa mobilt vettem es a szolgaltatonak LTE TD 2600-as antennai vannak. Szoval nem mukodott.

2016. júl. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, 4G-s netem van.

Ezt vásárláskor hol írják amúgy? A dobozon rajta van esetleg? Vagy kérdezzem az eladót?

2016. júl. 14. 18:46
 6/7 |Orfeusz| ***** válasza:
Az LTE frekvenciákat megtalálod a neten, például a gsmarena specifikációi között szerepel (a NETWORK sorban).
2016. júl. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az okés hogy a gsmarénán megvannak az LTE frekvenciák de kell a szolgáltatóé is összehasonlitásként.
2016. júl. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!