Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Honnan tudja a telefonom hogy...

Honnan tudja a telefonom hogy tokban van?

Figyelt kérdés
A kérdés biztos hülyén hangzik, de a telefonom egy 2016 samsung A5,és amikor a hozzá vásárolt gyári tokjában van és ráhajtom a fedelet,elsötétül a képernyő. de amikor ki patintom a tokból és eltakarol körbe alul felül mindenhogy,továbbra is világít. odaérintettem a tokhoz miközben takargatam de világított. Tényleg nem egy fontos dolog csak puszta kíváncsiság!:D

2016. júl. 15. 03:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Mágnes van benne, amit a telefon erzekel.
2016. júl. 15. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Boda Gergő ***** válasza:
0%

Ha mágnest érzékelné az már rég káros lenne....



A telefon tetején általában az első kamera mellet van egy fényérzékelő ezt ha eltakarod elsötétül a kijelződ, nehogy véletlen tárcsáz: ugyanez a szenzor lép akcióba mikor telefonálsz és a fülednél van a teló, vagy zsebre rakod.

2016. júl. 15. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ha mágnest érzékelné az már rég káros lenne.... "

Mire?

2016. júl. 15. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én "közelítésérzékelő" néven hallottam emlegetni, de a lényeg, hogy az előlapon van egy szenzor, ami megérzi, hogy valami közel kerül a képernyőhöz, ekkor lekapcsolja azt, pl hívásnál. különben az arcoddal megnyomnál mindent... :D
2016. júl. 15. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
azt a szenzort tudom de eltakartam. es semmi xd ez a mágnes azért képlékeny mert vagy nagyon gyenge vagy nincs is mert a tok nem mágneses.xd de mi ez a közelség érzékelő?:D
2016. júl. 15. 06:01
 6/12 anonim ***** válasza:
Én ilyen néven hallottam ezt az érzékelőt, lehet, hogy helytelenül. ha letakarom, az enyém se csinál semmit, de ha kijelzővel lefelé akarom letenni, akkor igen. :)
2016. júl. 15. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A közelségérzékelőnek igazából hívás közben van szerepe, amikor a füledhez tartod, akkor azt érzékeli. De normál használat közben nem nagyon van értelme, mivel ezer meg egy módon lehet lefogni/letakarni az érzékelőt, tehát ez nem megbízható módja a flip tok érzékelésének. Az első válaszoló írta jól, mágnes van benne, a készülékben meg egy Hall-szenzor.
2016. júl. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A BB tokja is azt hiszem magneses volt. Amugy van a telefonban iranytu, szoval meg hall szenzor sem kell feltetlenul.

A proximityt az enyem nem csak erre hasznalja, hanem pl. a galeriaban vagy a fomenuben is tudok vele leptetni, anelkul, hogy a kepernyohoz ernek.

2016. júl. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Pedig tenyleg magnes van a tokban, és igen, elegge gyenge. De peldaul az ipad-oknal az sem mindegy, hogy milyen polaritasu a magnes. A modern telefonokban rengeteg erzekelo van, tobbek kozott magnesesseg erzekelo is (meg kulon iranytű).
2016. júl. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Boda Gergő ***** válasza:
0%

És szerintetek az iránytű nem mágneses, pont azért nem tesz jót a mágnes, próbáld ki közelíts egy mágnest iránytűhöz...


A proximitríy szenzor az ami lekapcsolja dehát sok itt az okosnak látszó egyed.

2016. júl. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!