Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehet-e hatással GPS jel...

Lehet-e hatással GPS jel megtalálására/elvesztésére az, ha olyan tokban van a telefonom, aminek a kerete alumíniumból van?

Figyelt kérdés

Egészen pontosan erről lenne szó:


[link]


Múltkor navigálni akartam, és miután megtalálta a jelet, és elindultam, 500 méter után elkezdett egyre hülyébb helyekre rakni a telefon, majd újabb 300 méter után azt mondta, hogy megszűnt a GPS jel, és bár valahogy hazavergődtem, de egész úton (több, mint fél óra)nem talált jelet újra.


2016. febr. 21. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nyilvánvaló. Persze az is számít, hol van a gps antenna a készülékben, hogy helyezed el. A holdakról érkező jel gyenge és egy bolhapöccsnyi antennával kéne megfogni, ráadásul városi környezetben, rengeteg kitakarás mellett. Ha problémázik, nyiss egy gps teszt ablakot, ahol látod a holdak elhelyezkedését és jelerősségét. Hasonlítsd össze a tokos/toktalan állapotokat és látod, hogy a tok árnyékol vagy nem.
2016. febr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Itt már olvasgattam hogy vannak akik esküsznek az ilyen gps-re. Én nem szeretem, nekem nem jött be a telefon-gps. Nekem olyan tabletem volt ami műanyag házas és mégis nagyon sokszor órákig nem talált jelet. Igy én csak a hagyományos gps mellett vagyok. Ez 10-15 másodperc után már talál jelet. Nincs vele semmi probléma. Meg aztán itt is igaz lehet az, hogy valami minél több mindent "tud", annál inkább nem hívják semminek.
2016. febr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Na ez a GPS teszt jó ötlet volt, köszönöm! Kipróbáltam, és árnyékol a tok. Vele 22-30 körüli jelerősséget kapok és 130-150 lábas pontosságot, míg nélküle 50-60-as jelek és 15-20 láb körüli pontosságot. Ja, és töredék idő alatt talál jelet utóbbi esetben.

Zöld kéz achieved! :)

2016. febr. 21. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!