Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefon vagy hálózat hiba?...

Telefon vagy hálózat hiba? Néha nem mutatja ki a nem fogadott hívást.

Figyelt kérdés

A férjem külföldön dolgozik és én ingyenesen hívhatom az ő ottani számát. Éppen ezért ő röviden megcsenget és én visszahívom, hogy neki ne legyen költséges. Elég sokszor mondta, hogy csengetett már korábban, de hiába néztem vissza, nem jelent meg a nem fogadott hívások között. Jártam már úgy is, hogy a szám helyett "Ismeretlen hívó"-t írt ki a készülék, holott a férjem nem változtatta meg a hívóazonosítóra vonatkozó szabályokat. Ma pedig még érdekesebben jártam: megcsengetett egy saját hálózatombeli szám, hívtam vissza, de nem válaszolt. Két percre rá csengetett a férjem és kiderült, hogy korábban is ő volt. A telefon random módon kiírt egy teljesen másik telefonszámot a férjemé helyett.


A készülékem hibája ez vagy pedig a hálózaté? (Huawei y360 telefon, a férjem vodafone-os, és egy másik hálózatban vagyok.)


2016. júl. 23. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:

"a férjem vodafone-os, és egy másik hálózatban vagyok.)"

Vodafonos, de melyik országban előfizető és ő most melyik országban van?

És te a másik hálózattal? Melyik szolgáltató, melyik országban vagy?

2016. júl. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én erdélyi vagyok, az itteni DIGI RDS mobilhálózatban, nem tudom, ha ismerős. A férjem járja Európát, de elég sokszor tartózkodik Magyarországon. Magyarországi Vodafone-hoz tartozik. És csak vele fordult elő ilyesmi,és vele is csak a nem fogadott hívásokkal kapcsolatban.
2016. júl. 23. 13:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha neki magyarországi Vodafone előfizetése van, akkor Magyarországon kívül roamingol, hacsak nm GO EU vagy GO + EU díjcsomagja van.

A nem honos hálózatban regisztrált simek esetében előfordulhatnak problémák az adatok átadásánál a honos hálózatba, ez azt jelenti ha nem Magyarországon telefonál, akkor bármikor.

2016. júl. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de a probléma akkor is fennáll, ha Magyarországon van. Mint pl: tegnap és ma. Tegnap ismeretlen hívót írt ki, ma egy másik számot mutatott.
2016. júl. 23. 13:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Határ mentén ugyanez lehet a probléma.
2016. júl. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a hálózatban keresendő a hiba, ugye?
2016. júl. 23. 13:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, úgy vélem hogy nem a készülék problémája.

Ugyanis a hívásazonosítót nem a készülék küldi, az hálózati szolgáltatás. Max. a ki és bekapcsolást lehet mobilról végezni.

Így a készüléknek nincs semmilyen szerepe ha CLI nélkül, vagy hibás CLI-vel jön létre a kapcsolat (hívóazonosító)

2016. júl. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!