Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidok belassulnak? iOS...

Androidok belassulnak? iOS jobb? Samsung A5 2016 vagy iPhone SE?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni hogy melyik telefont vegyem meg, mindkettő jó és szép, szerintem.

Ami zavar az hogy SE előlapi kamerája csak 1.2 megapixeles, míg a Samsung-é 5 megapixeles.

Viszont a Samsung Androidos és félek hogy be fog lassulni,használhatatlanná válik majd.

Napok óta gondolkodok ezen, nem tudom eldönteni.

Segítség kellene,tapasztalatok aki már ismeri ezeket a telefonokat.



2016. aug. 8. 12:17
 1/6 anonim válasza:
23%
Nekem A5-om van es nagyon szeretem, nem lassul be.Gyonyoru kepeket keszit. Az iphone-t nem ajanlom, mert sok ismerosomnek van, es nagyon szidjak.
2016. aug. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
E kettő közül, akármennyire utálom az iPhone-t, de az SE jobb.
2016. aug. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 |Orfeusz| ***** válasza:
78%

Oneplus 3. 125000Ft (+12000 egy tok és a gyorstöltő), jóval erősebb benne a hardver, 6GB ram van benne (az A5-ben 2GB), 64GB gyors tárhely, gyorstöltés, van ujjlenyomat olvasó, fém ház. Ez nem lassul be, és olcsóbb a legolcsóbb, szürkeimportos, használhatatlan 16GB tárhelyes iPhone SE-nél.


Külföldről kell rendelni, de EU-ból küldik (2-3 nap), ingyen postázzák, és garancia esetén is ők állják a postát.


Szerintem ez egy elég jó ajánlat.

2016. aug. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 |Orfeusz| ***** válasza:
100%

A belassulásnak egyébként a legfőbb okozója, hogy idővel egyre több RAM-ot és tárhelyet igényelnek az alkalmazások. Androidon az operációs rendszer is ilyen alkalmazásokból áll, ezért idővel az alapvető funkciók is nehezebben mennek, ha nincs a telefonban elég RAM és belső tárhely.

Jelenleg 1GB RAM és 8GB tárhely a használhatóság alsó határa, 2GB RAM és 16GB tárhely már kényelmes. 2 múlva használathoz szerintem 3GB RAM és 32GB tárhely fog kelleni a használhatósághoz, ha ennél kevesebb van a telefonban, az már nem lesz olyan fürge, mint egy új telefon.

A Oneplus 3-ban 6GB RAM és 64GB tárhely van, ezért nem kell félteni.

2016. aug. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az iPhone SE- t ajánlom. Nekem is az van, töléletesen működik. Szerintem az előlapi kamera is teljesen elfogadható. A 64GB verziót érdemes választani a 4K videófelvétel miatt és az amúgy is sokkal kényelmesebben használható. Egyébként az aksi is sokáig bírja és gyorsan is tölt!
2016. aug. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Farkas Lacy válasza:
100%

Ez egy örök vita, s még sokaig az is fog maradni! Android vs. iOS! Ha hosszú távra tervezel, akkor nagyon is ajánlom az iPhone-t. Fotós vagyok, néha nem kis méretű képek kerülnek a telefonomra, minden applikacio ami számomra szükséges meg van(talán több is), mindemellett rengeteg telefonnal készített kép es videó,durván 200 zene és a 16Gb-ból meg 1,9 szabad.


Hidd el számok nem sokat számítanak: 6Gb RAM vagy 2Gb. Az iOS szerencsére nagyon szépen kitudja ezt használni (rengeteg cikk van erről az interneten is), minden háttérben futó alkalmazást onnan folytathatsz, ahol abba hagytad, késedelem nélkül.


Viszont ha filmezni szeretnél telefonon, rengeteg (sok Gb) képet, ugyanennyi zenét, videót. Akkor a Samsung jobb választás a bővíthető tárhely miatt.


Természetesen ha meg engedheted, hogy befektess egy 64Gb-os SE-be, akkor nincs miről beszélni. :)

2016. aug. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!