Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Esztétikahibás S6 javítása?

Esztétikahibás S6 javítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Vettem egy S6 ot (White), és sajnos amilyen egy mocsok peches ember vagyok, elejtettem. Annyi szerencsém viszont volt, hogy mivel sarkára esett, bár törhetett volna be elül vagy hátul az üveg, nem lett 1 karcolás sem rajta. Ám de... A jobb felső sarokban az üveg belső oldalán lévő festékből kb 1mm magasságban és kb 5mm szélességben lepattant a festék. Mivel a belseje fekete, így ha távolról nem is annyira, de közelről szemet szúr. Zavar, hogy már nem tökéletes, mint újkorában, és szeretnék rajta segíteni. Garancia bukva, amilyen jampi voltam, ROOT oltam, és ezzel el is toltam. Tehát ment vissza rá egy gyári Stock ROM, ami tökéletesen működik, de ezzel a garinak annyi. Tudom hülyeség volt tőlem, igen, én ilyen lökött vagyok. Néztem hogy egy kijelző elég drága, de ez lenne a legtökéletesebb megoldás, aztán ott van az a szitu, hogy a kijelzőről leolvasztom az üveget, az a másodlagos, olcsóbb, de babrásabb, plusz kell hozzá speckó ragacs és UV fény (bár elvileg a napfény is jó). Végezetül az ötletem az lenne, hogy szét lehetne kapni, és valamivel (pl hibajavító) lefesteni óvatosan. Szerintetek működne? Vagy mégis mennyire kellene ehhez szétszedni? Elegendő lenne csupán az előlapot picit meglazítani és pl egy vékonyka ecsettel lefesteni? Vagy ez nem lehetséges? Esetleg totál le kell olvasztani a hátlapot, szétcsavarozás, és úgy az előlapot?

Mellesleg bocs, itt van pár kép, hogy konkrétabban láthassátok mi is a helyzet:

[link]

[link]

[link]

Mellesleg, fentről nézve alig látszik, de lentről vagy szemből már nagyon szembetűnő. Szerintetek amúgy érdemes lenne ezzel bajlódni? Vagy legyen oktató példa arra, milyen szerencsétlen vagyok? :D Esetleg felfogható mondjuk úgy is, hogy lehetett volna rosszabb, mégis megúszta az 1m es betonra esést sarokkal mindössze "ennyivel". Mást talán nem zavarna, engem kissé irritál :S Vélemények, esetleg ötletek? Megköszönök mindent.


2016. aug. 10. 20:57
 1/6 A kérdező kommentje:
Jobb felsőt írtam, balt akartam :D
2016. aug. 10. 20:58
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ha garid is lenne akkor se cserélnék mivel nem rendeltetésszerű használatból adódó sérülés

én hagynám úgy ahogy van

2016. aug. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


problem solved

2016. aug. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
persze ne ettől az eladótól vedd meg, van nyilván ingyé postázó is ;)
2016. aug. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nekiállsz hozzáértés és tapasztalat nélkül mókolni vele, még kevésbé lesz tökéletes, ezt szinte garantálom.


Ez egy telefon. Használati tárgy. Ha használod, sérül, kopik. Fogadd el és ne rugózz ezeken a dolgokon. A telefon van érted, nem te a telefonért.

2016. aug. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sunya, igazad van, jobban belegondolva garival sem értem volna semmit.

Második, köszönöm, ez nagy ötlet, és hasznos is.

Harmadik (utolsó), te viszont eddig a legtöbbet mondtad. Ez igaz egy telefonra, és igaz minden másra is. Küzdünk, hajtunk, el akarjuk érni a céljainkat. Megszenvedünk valamiért, majd sajnáljuk ha elveszítjük vagy megsérül. Fölösleges energia, idő, agysejtpusztulás. Sajnos maximalista vagyok, és nagyon szarul esett hogy amihez hozzáérek, tökéletlen lesz... Akárcsak én... De nem számít, mert nem azért élek, ami az enyém. Nem tárgyak tartanak életben. Boldoggá tesznek, de ennél többet nem is kapok. Most így belegondolva nem is sokat tesz az a sérülés rajta, a világ sem tökéletes, nem attól lesz az, ha a telefonom mégis az lenne. Rossz a gondolkodásom igazából... Viszont annak örülök, hogy ennyi jó már van a napomban. Mármint az, hogy normális emberek képesek válaszolni. Köszi mindenkinek!

2016. aug. 11. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!