Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan tudnám megszüntetni az...

Hogyan tudnám megszüntetni az előfizetést?

Figyelt kérdés

A múlt hónapban kötöttem egy 2 éves előfizetést,viszont vissza szeretném mondani.

zt írja:

A Szerződés megszüntetése

A Szerződés megszüntetése a következőképpen lehetséges:

a) a szerződő felek közös megegyezése nyomán,

b) a Szerződés felmondásával az „ÁF” 1.16 pontjában foglaltak szerint,

c) az „ÁF” 1.17 pontjában foglaltak szerint az Ügyfél egy legkevesebb 30 naptári nappal előre megküldött értesítéssel,

valamint egy méltányos kártérítés megfizetésével felmondhatja a Szerződést. A kártérítés kiszámításához az Előfizetés

értéke beszorzásra kerül a Minimális szerződési időtartam lejáratáig hátralévő hónapok számával.

Az előzetes értesítés megfelelő időben történő megküldésének elmulasztása esetén a Szerződés felmondására vonatkozó

kérelem érvénytelennek minősül,

d) az értesítés átvételének időpontjában, bírósági beavatkozás és minden egyéb formaság nélkül, ha az Ügyfél, mint

jogi személy beszünteti a tevékenységét, fizetésképtelenné válik, felszámolási eljárás indul ellene, illetve az Ügyfél, mint

természetes személy halála esetén,

e) a Szerződésben vagy a vonatkozó jogszabályokban szereplő bármilyen egyéb esetben.

A Szerződés megszüntetése nem mentesíti a szerződő feleket a megszüntetés időpontjáig érvényes, illetve a

megszüntetés utáni kötelességek teljesítése alól.


Ezek szerint közös megeggyezés során is fel lehet bontani az előfizetést? Mitől függ ez?



2016. aug. 15. 18:09
 1/7 pinkpancser ***** válasza:
Nem írtad milyen előfizetés, de a magyar szolgáltatókat ismerve nem lesz közös megegyezés. Vagyis felmonodod és kifizetsz egy nagyobb összeget, vagy nem mondod fel és fizeted tovább.
2016. aug. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Alain Delon ***** válasza:
Az a közös megegyezés szerintem olyan, mint a fehér holló. Szerintem olyan esetben mennek bele, ha pl. iratokkal tudod igazolni, hogy mondjuk végleg Angliába költözöl, és fizikai akadálya van a további számlafizetésednek.
2016. aug. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Orange előfizetés,itt romániában.

A telefonra adtak garanciát és ha visszaadnám akkor mért nem tudnám visszamondani az előfizetést?

2016. aug. 15. 18:42
 4/7 A kérdező kommentje:
???
2016. aug. 15. 19:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Semmi gond, visszamondhatod, még a telefont is megtarthatod.

Akkora kötbért fognak rád vágni hogy elmegy a kedved tőle.

2016. aug. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ma voltam bent és azt mondták,hogy hogyha leszeretnék mondani akkor akkor be kell adni egy kérvényt.

Lehetséges ez?

2016. aug. 17. 15:23
 7/7 anonim ***** válasza:

"Lehetséges ez?"


Igen ettől nem kerülöd el a kötbér kötelezettséget.

Te írtad alá saját kezűleg.

2016. aug. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!