Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért sötétebb sokkal a videó...

Miért sötétebb sokkal a videó iPhone 5S-ben, mint a fénykép?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy kb. félhomályban ha csinálok egy fotót a telefonnal, az teljesen jó (vaku nélkül), de amint videózásra állítok, az lényegesen, zavaróan sötét lesz? És a fény sem segít rajta túl sokat. Mindig a legfrissebb iOS van rajta, eddig mindegyiknél csinálta ezt. 4 hónapos a telefon.


Más 5S tulajdonosoknál is ez van, vagy van nálam valami hiba? Mellettem 6S-sel videóztak, azt néztem, teljesen jó volt (világos).



2016. aug. 31. 21:44
 1/9 anonim válasza:
45%

Nem vagyok nagy iPhone szakértő,szóval csak tippelni tudok :D


1. Szerintem a 6S kamerája azért volt jobb mert 4K minőségben vette fel a videót.


2. A fénykép az esetedben szerintem azért jobb mint a videó, mert amikor a fénykép elkészül akkor csak azt a pillanatot "örökíti" meg a telefon amikor fókuszált, viszont amikor videózol akkor nem fókuszál a telefon, hanem pásztázik :D


Szerintem :D

2016. aug. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

iPhone SE-vel probaltam most ugyanezt, tenyleg a video sokkal sotetebb. Engem is erdekelne miert!

Amit megfigyeltem, a fenykep keszitese kozben beallit ezt azt, latszik hogy fokuszal mielott elkesziti a kepet. De szerintem is a vilagossagot ugyanugy kellene allitsa a videonal mint a fenykepnel.

2016. aug. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A gugli szerint ez igy van minden iPhonennal, nem csak az 5S-el. A 6-os is ezt csinalja es az en SE-m is!


Pillanatnyilag nem talalok ra megoldast, egyes velemenyek szerint nincs is megoldas mert ez igy mukodik a digitalis fenykepezogepeknel.


[link]

[link]

[link]

2016. aug. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez nem iPhone sajátosság, minden telefonnál igy van. Nekem volt mar Samsung, Sony, LG, Nokia, most egy iPhone-om van, es mindegyiknél ugyanez volt. A miértjét nem tudom, de engem is érdekelne, ha valaki tudja a pontos magyarázatot, írja meg.
2016. aug. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Talaltam egy trukkot, de sokat nem hasznalt az en SE-m eseteben.

Video modba teszed

Hosszan nyomod a kepernyot

Megjelenik egy napocska

Felfele simitod a kepernyot, ezzel manualisan allitva az expozicios idot.


Nekem nem lett tole sokkal jobb a video, talan egy picivel.



[link]

2016. aug. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Allitolag ezzel az appal lehet allitani jobban az expoziciot:


[link]


Sajnos ez 5 euroba kerul, nem tudom jo e, nem probaltam.


Egyeb kamera appok:


[link]

2016. aug. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


De 6S-nél tényleg nem volt ilyen probléma, közvetlenül mellettem videóztak, utána vissza is néztük, összehasonlítottuk. Míg az 6S-en tökéletesen látszott minden (kb. mint ahogy mi látjuk szemmel élőben), úgy az én 5S-emen meg mintha gyertyafénynél videóztam volna. Pedig annál sokkal-sokkal több fény volt a teremben.

2016. aug. 31. 23:54
 8/9 Szirty ***** válasza:

Arra gondoltatok már, hogy a fénykép sötétben hosszabb expozíciós idővel esetleg vakuval támogatva készül? :D


A videónál azonban az egyes kockák expozíciós idejét korlátozza az FPS (az egymást követő expozíciók között eltelő időnél nem lehet hosszabb a záridő).

30 FPS sebességű videónál két képkocka között kb 33 ezredmásodperc telik el, ennél több nem lehet. De amikor fényképezel, akkor ez sokkal több is lehet. Akár 500 vagy 1000.

2016. szept. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

6s Plus

És ugyanez van nekem is, csak a különbség, hogy hiába rakom feljebb a napocskát, nem változik.

2021. febr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!