Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy tudom úgy törölni a...

Hogy tudom úgy törölni a iPhone-omról a fotókat, hogy azok NE törlődjenek az iCloud fotókönyvtárból?

Figyelt kérdés

Elég kicsi az iPhone-om tárhelye (16Gb). Az iCloud-om viszont 50Gb. Szóval elég gyakran megtelik az iPhone-om, képekkel és videókkal, mivel úgy alakult, hogy sokat kell fotóznom. Viszont ha törlöm az iPhone-ról a videókat és képeket akkor azok törlődnek az iCloud-ból is. Hogy kell az úgy beállítani, hogy ha törlöm a telefonról a már felszinkronizált képeket és videókat, akkor azok iCloud-ból NE törlődjenek?

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2016. szept. 5. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Ahogy szeretnéd, úgy nem lehetséges.


Az egyetlen, amit tehetsz (persze a nagyobb tárhelyű iPhone-ra cserélésen kívül) az, ha bekapcsolod a tárhely optimalizálást a fotó alkalmazás beállításaiban.

2016. szept. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez engem is erdekelne! Szerintem kell letezzen valami megoldas, hiszen nem lenne logikus hogy az Apple bereljen 50B vagy 250GB tarhelyet ha onnan ugyis letorli a kepeket ha torlod a telorol.

Szerintem kerdezt meg Magyarosi Csabat, o mondta az egyik apple blogban hogy neki 250GB tarja van es tobb ezernyi kepet tarol rajta. Csak mar nem emlekszem melyikben.


[link]

https://www.youtube.com/user/magyarosi

2016. szept. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Erről beszéltem az #1-ben :-) Maga a rendszer törli az eredeti méretű és felbontású képet, és olyat hagy meg, ami az iPhone kijelzőjére van optimalizálva, miközben ha szükség van rá, az iCloud-ból a valós méret elérhető (ha pl. bele akarsz nagyítani, letölti). Így lehetséges, hogy az egyébként 17 gigás fotótáram a 16 gigás telefonomon 1,3 gb-ot foglal...


Az iCloud egy szinkronizációs szolgáltatás, ami azt jelenti, hogy ha feltöltesz valamit, akkor az összes felhőt használó eszközödön ott lesz. Ha meg letörölsz valamit, akkor törlődik mindenhonnan. Ha nem így lenne, akkor nem mégis honnan a fenéből "tudná" a rendszer, hogy mit akarsz a telefonodon hagyni, mi legyen a Mac-eden, és mi az iPad-en...

2016. szept. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 ez nekem hülyeségnek tűnik. Tegyük fel van egy 64GBos telóm és egy 16GBos ipadom, a telón csinálok 50GB fotót, az felmegy iCloudba majd rá a 16GBos tabira?
2016. szept. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 - igen, meg nem :-) Látod az összes fotódat, mint valami „bélyegkép”. Ha valamelyiket meg akarod nézni, akkor azt eredeti méretben akkor aktuálisan le fogja tölteni, majd megnézed a következőt, és így tovább, és amikor már kevés a hely, az előbb letöltött teljes változatokat visszacseréli a „bélyegkép” minőségre, és ha szükség van rá, akkor újra le kell töltenie. Gyors net esetében ez szinte észrevehetetlen (bár látható, ahogy az eredeti átveszi a helyét).


Nem biztos, hogy pontosan ezt csinálja, de működés közben valami nagyon hasonló történik.

2016. szept. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!