Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonok készítése, gyártása...

Telefonok készítése, gyártása közben milyen ragasztót használnak a gyárakban illetve milyen ragasztóval ragasszák össze a telefonokat?

Figyelt kérdés
Szóval a hátoldalán illetve a keretnél mikor ráhelyezik az LCD-t, kijelzőt ott érdekelne, hogy milyen ragasztót használnak. Szóval nem az érdekel, hogy nálunk a szervizben, hogy oldják meg hanem csakis a gyárakban. Ha valaki tudja esetleg akkor érdekelne még az is, hogy a vízálló telefonokat például Samsung S7-nél mivel ragasszák össze? Mert ugye bárhol bármelyik szervizben képernyő, LCD csere történik már nem marad vízálló a készülék és érdekelne, hogy a gyártáskor ezt, hogy oldják meg, milyen ragasztót illetve gépet ha olyan is van használnak?

2016. szept. 7. 05:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Enyvet használnak (hőre lágyul), és sztem nem is az a lényeg, hogy mivel, hanem hogy hogyan. Meg van adva pontosan, hogy milyen hőmérsékleten, hova milyen vastagon kerüljön a ragasztó, milyen irányú és mekkora nyomással, meddig kell rögzíteni az alkatrészeket, hogy kialakuljon a résmentes ragasztás. Meg persze az egész tiszta környezetben történik, a legapróbb porszemcse sincs a levegőben, szabályozott hőmérséklet, páratartalom stb.


Ez az, amit utólag, megfelelő gép hiányában nem lehet reprodukálni, mert nem lesz elég meleg, vagy túl meleg lesz az alkatrészeknek, itt túl sok és nem fekszik fel megfelelően, ott túl kevés és nem fogja meg stb...

2016. szept. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A gyári összeszerelés célszerszámokkal és anyagokkal optimális körülmények közt történik.

Ezt a szervizekben nem tudják garantálni.

2016. szept. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek :)
2016. szept. 7. 17:48
 4/9 A kérdező kommentje:
Aki esetleg tud még valamit szívesen várom a válaszát :)
2016. szept. 7. 17:53
 5/9 anonim ***** válasza:

Épp a múltkor keresgéltam UV fényre kötő ragasztó után a neten és ezt találtam. [link]


Megkérdeztem mit szoktak ezzel ragasztani a telefonban. Akkor mondta az eladó, hogy a mobiltelefon LCD kijelzőjére ragasztják fel vele az érintő fóliát. Ha oda elmész, akor elmeséli mit hogyan.

2016. szept. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Abban a boltban árulnak még B7000 nevű ragasztót is ilyen célra ami átlátszó teljesen, de mivel az oldószeres és nem UV-re köt és nem is két komponensű, ezért az oldószer elpárolgása után buborék marad benne. A kupakon megszáradt cseppben látszik is.


[link]


[link]

2016. szept. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez a linkelt piros tubusos ragasztó, amit először mutattam, az nem az 5 másodperces ragasztó, ami UV led fényére is megköt. Ehhez kell legalább 10 perc kemény UV lámpa fénye. Esetleg műkörmös lámpa. Szerintem a napfényben is bőven van UV, szóval arra is meg kell kössön egy idő után.
2016. szept. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi neked is de szerintem az UV ragasztót és a B7000 ragasztót már csak a szervizekben használjak. Én a gyárira lennék kíváncsi. Az első kommentelő szépen válaszolt a kérdésemre amit köszönök is neki, ha esetleg van még valaki aki tud némi infót, írjon nyugodtan :)
2016. szept. 22. 21:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Enyvet nyilvánvalóan nem használnak, az első válaszoló valószínűleg műgyantára gondolt. Ebből tetszőleges fajta van, a kötési idő, és a rugalmasság az alkotók arányaival variálható. Létezik uv-re kötő is, és olyan is, amiben egy komponens megköti a keletkező gőzöket (nem buborékosodik, ezek inkább melegszenek kötéskor)
2016. szept. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!