Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi bajotok van az iPhone-al...

Mi bajotok van az iPhone-al és az Apple termékekkel? (Nem vitatkozni akarok, csak erős érveket akarok látni)

Figyelt kérdés

Szóval, a kérdés adott, de először légyszi olvassátok el a véleményem.


Nincs iPhoneom, se bármi más Apple termékem, meg sem engedhetem magamnak, ugyanis spórolt pénzem alig van, szüleim pedig nem adnak. Diák vagyok, nem dolgozok, szóval a keresetem is egyenlő a nullával.


Namost. Multkor beszéltem egy barátommal, és szóba jöttek a telefonok. Nekem egy S3 Minim van, szóval nem valami nagy cucc. Kérdezte, hogy szerintem melyik a legjobb, erre mondtam, hogy iPhone. Erre azt a választ kaptam, hogy "Fúúúúj te nem vagy normális.". Hát már elnézést, de csak a véleményem mondtam, illetve ő kérdezett. Visszakérdeztem, hogy miért fujj, erre annyit mondott, hogy "csak mert sz*r és a Sony a jó"...


Nem akartam vitatkozni, de utólag elgondolkodtam a dolgon és ez esett le:

Az Apple termékek rendszerei hardverre vannak írva. Szóval nem úgy van, mint például az Android, vagy gépeken a Windows. Ezért az iOS sokkal stabilabb és gyorsabb. Ha megnézzük egy iPhone hardverét, mellette egy Androidos telefon (legyen akár noname, vagy márkás) óriási különbség van. 8 magos processzor egy telefonban? iPhone nemrég még csak 2-t használt. És jobban is futott. Kevesebb RAM is bőven elég, mégis sokkal gyorsabb a rendszer, és nem is fogy el a memória. Ugyanez van a gépeknél is, egy Macbook egy ránézésre gyenge hardverrel jön, mégis nagyon stabil, és gyors rendszer fut rajta. Windows alatt egy olyan hardver összeeshet.


Röviden: az Apple termékek csúcskategóriás, nagy figyelemmel fejlesztett készülékek, egy letisztult, gyors és stabil rendszerrel, melyek egy bizonyos, vagy nagyon hasonló hardverre vannak megírva. Ügyelnek a készüléákek designjára, mellyel kiemelik az eszköz minőségét. Ellenben más gyártók más rendszerekkel egy sokszor instabil, lassú rendszert futtatnak, amit igazából a rendszer és a hardver közötti különbség idéz elő.


F/17



2016. szept. 10. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Mindenkinek van egy véleménye. Én speciel nem kedvelem az Apple termékeket. Például nekem alapelvárás a 32 GB alaptárhely (6s-ig 16 GB volt az újabb iPhone-ok tárhelye), vagy legalább a bővíthetőség. Szintén fontosnak tartom a telefon testreszabását, és még elég sok érvem van az androidos telefonok mellett.

Egyébként hozzátenném, hogy az iPhone 7 és 7 plus nagyon tetszik nekem, de nem értem, hogy miért nem lehet velük egyszerre zenét hallgatni és tölteni őket (a vezetéknélküli füleseket könnyebb elhagyni, meg tölteni kell külön őket stb).

Ez az én véleményem.

2016. szept. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Első, és gyakorlatilag predöntő, hogy túlárazott. Pont. Szimplán nem ér annyit, amennyit elkérnek érte.

A második, hogy rendszer iszonyúan zárt. Elismerem, hogy a mezei júzernek kényelmes lehet, amíg semmi mást nem akarsz vele csinálni, mint amit az Apple szerint neked kéne. Amint igen, megszívtad.

Három: elhülyít. Pontosan azért, mert mindent a segged alá rak, probléma esetén képtelen leszel megoldást találni, mert soha nem is gyakoroltad.

Négy: szinte javíthatatlan. Az Apple hiszed vagy sem, külön erőfeszítéseket tesz, hogy ne tudd javítani, ezért is szokták cserélni egyből benne a dolgokat, javítás helyett. Ez pedig egy nagyon mocsadék hozzállás.

2016. szept. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

"Akarok"

Csak ne nyögjél...

2016. szept. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én androidról mentem iosra, nem bántam meg de:

1. hiányzik a "drag and drop" vagyis hogy minden szarhoz itunes kell zene kép áthúzáshoz stb


2. iphone jailbreak-nélkül szerintem szar (viszont jailbreakkel tiéd a világ jobban mint androidon, tweakekkel úgy variálod a telefonod ahogy akarod)


Ez a "túlárazás" dolog szerintem elég nevetséges ha megnézzük mennyik a mostani okostelefonok pl samsung s7 stb, mind drága


Előny viszont, hogy jobban tartja az árát szal tegyük fel ha vetted 300ezerért, 2 évmulva még eladhatod 100-130e ért, androidos telefont meg kb 40-80 ért

2016. szept. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%
Esküszöm, hogy könnyezem az örömtől. Van egy ember akivel egy véleményen vagyok ezekről a dolgokról. Nem iPhone-om van, de saját pénzből. A szüleim megmondták, hogy nem vesznek nekem 70 000-nél drágább telefont. Így miután konfirmáltam megvettem a második iPhone-omat. (Az előző egy 5C-volt, mé belefért a szüleim által felállított keretbe, ami szerintem baromira korrekt volt.) nincs Jailbreak-elve, de i-má-dom. Nagyon. Androidról jöttem át még 2015-ben. Steve annak idején nagyon nagyot alkotott... #peace #sajatvelemeny #leszaromhaAndroidfanvagy #hagyjalbeken #nemkerekostobaprivatuzenetet #koszonom
2016. szept. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem éri még az árát.
2016. szept. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!