Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobiltelefon töltő elektronikája?

Mobiltelefon töltő elektronikája?

Figyelt kérdés

Üdv! Arra lennék kíváncsi hogy gyárilag a mobiltelefonoknak hol található a töltésvezérlő elektronikája? A telefonban, vagy a hálózati adapterben?

Mobiltelefont (LG G3) szeretnék tölteni az autómban és arra lennék kíváncsi hogy elég egy 12V -5V DC-DC konverter vagy szükségem lesz-e egy töltő elektronikára is?



2016. szept. 11. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindent a proci csinál, van benne valahol egy kapcsolóelem, egy FET vagy tranzisztor, ami a töltést ki-be kapcsolja, de hagyományos értelemben vett analóg akkutöltő áramköre nincs. A processzor végzi az akku feszültség mérését, és vezérli a fentebb írt kapcsolóelemet.

Egyszerű 5V kimenetű DC-DC jó lesz neki

2016. szept. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ment a zöld kéz!

Még egy valamiben kérném a tanácsod. A hálózati adapterek körülbelül 1-1,5A adnak le 5V-on. Én kinéztem egy DC-DC konvertert, de ez 5V-on 2A-t ad le. Szerintem ebből lehet valami probléma? Szerintem nem nagyon, hiszen a villanykörte se vesz fel a hálózatból 100w-ot, ha 60W-os az izzó. Elvileg itt se nőne meg a töltőáram, nem venne fel több áramot a telefon töltés közben. Ez az én elméletem.

2016. szept. 11. 19:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindent a telefon szabályoz. Ha magasabb a konvertered terhelhetősége, nem fog többet felvenni, és nem lesz gyorsabb a töltés. Ha kisebb mint az előírt, lassabban tölti fel, de baja nem lesz.
2016. szept. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!