Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Normális, hogy ennyivel...

Normális, hogy ennyivel gyengébb a wifi antenna, vagy hibás a telefon?

Figyelt kérdés

Van egy iPhone 6s Plus-om.

Eddig nagyon meg vagyok vele elégedve, egyetlen problémám van csak: észrevehetően gyengébben fogja a wifi jelet, mint az előző telefonom (Samsung Galaxy S3). Ahol a Samsung még vígan betölt, ott az iPhone már csak nagyon nyögvenyelősen, vagy el is dobja a jelet. Plusz közelebb is kell menni a routerhez, ha csatlakozni akarok. Ahogy távolodok a routertől, a Samsung nagyjából tartja a jelet, az iPhone jelerőssége viszont rohamosan csökken.


Csináltam Speedtestet is, íme az eredmények:


[link]

Ez közvetlenül a router mellet készült. Itt még az iPhone van előnyben


[link]

Ez már egy másik szobában van, itt már látszik a különbség.


[link]

Még egy helyiséggel arrébb. A Samsung előnye vitathatatlan


[link]

És az utolsó kép, az udvaron. Itt az iPhone már be sem bírta fejezni a tesztet.


Tapasztalt iPhone tulajoktól kérdezem: ez vajon normális, hogy az antenna ennyivel gyengébb, mint a Samsungban, vagy elképzelhető, hogy hibás a telefonom? Sajnos ez nem csak az itthoni wifin van így, máshol is észrevettem, hogy gyengébben veszi a jelet, és sok helyen nem is látja a hálózatot, ahol a Samsung igen.

Szerencsére még garanciális a telefonom, így szeretném kikérni a véleményeteket, hogy szerintetek ez normális jelenség-e. Ha nem, akkor mielőbb intézkedem. Ha viszont igen, akkor nem küldeném szervízbe feleslegesen a készüléket, mert amúgy minden másban elégedett vagyok vele.



2016. szept. 13. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:
A 4s ém még 40m ről is vígan wifizik
2016. szept. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyre xarabbak ezek az iphoneok is manapsag.


Nekem a 4S nagyon jol ment peldaul 3G halozatban, most vettem egy SE-t marha sok penzert es rosszabbul fogja a mobil jelet mint a regi 4S-em. Ahol eddig a 4S-el tudtam telefonalni most az S-vel nem tudok.

2016. szept. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én azért adtam az asszonynak az iPone-om mert ő nem netezik rajta én meg vettem helyette egy Samsungot.

Nem reklámozni akarom, de nem lehet egy lapon említeni a kettőt. Az iPhone már a konyhában se megy mindenhol, a Samsung meg az udvaron is jó.

2016. szept. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
igen, az ájfon ennyire szarul fogja a jelet. nekem a 6s-nél tűnt föl, 4-el nem volt ilyen problémám sose
2016. szept. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!