Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért korlátozott az IOS?

Miért korlátozott az IOS?

Figyelt kérdés
Sokaktol látom hogy korlátozott, de Miben?

2016. szept. 18. 08:39
 1/6 Alex Fly ***** válasza:

A forráskód zárt, nem módosítható (ellentétben pl. az opensource Androiddal). Másrészt a rendszer felett teljes felügyeletet gyakorol az Apple, az egységsugarú felhasználó maximum használhatja azt a gyártó feltételeinek megfelelően.

Amivel alapesetben nincs gond: ha valaki arra és úgy használja a készüléket, ahogyan azt az Apple eltervezte, akkor az tökéletesen fog működni. Egyéni igényeinek kielégítésében viszont kompromisszumra kényszerül...

2016. szept. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

azért zárt mert nem tudsz vele ilyet csinálni:

https://www.youtube.com/watch?v=1rXhrFX1-II

jailbreak nélkül, illetve már abban is zárt, hogy nem tudsz magadnak képet/zenét rámásolni csak itunes-sal


Viszont ennek ellenére jobban optimalizáltabb mint az android, illetve ha van jailbreaked szerintem szabadabb vagy mint androidon

2016. szept. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Alex Fly ***** válasza:

A linkelt videóban semmi extra nincs, csak az UI-t szabta testre az user. Egy launcher, ikontéma, widget és hasonlók... Androidon ez mindennapos és mindenféle trükközés nélkül megoldható.

Ha ehhez jailbreak kell (aminek a droidos megfelelője a root), akkor egy custom rendszer vagy akár csak kernelcsere, custom audio vagy egy egyszerű adblocker esetén milyen machinációk szükségesek?

A "jobban optimalizált" kitétel pedig egyszerűen azt jelenti, hogy az adott oprencert egy pontosan specifikált hardverre fejlesztették, egy általános rendszerrel szemben. Természetes, hogy egy célgép az adott feladatra általában hatékonyabb, mint egy általános célú számítógép...

2016. szept. 19. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát megnézem androidon, hogy cseréled ki pl a beállításokban az ikonokat launcherrel/ raksz háttérképet a billentyűzet mögé / kiszedni a záróképernyőről olyan dolgokat amit nem akarsz stb

(illetve én még abból a korból vagyok ahol ezek a launcherek (nova kivételével) szívták az aksit mint állat meg "késve töltöttek be")


Jailbreak egyszerű futtatsz egy .exe filet azt kész is, restore után pedig minden eltűnik mintha nem is lett volna androiddal ellentétben ahol a bootloader nyitva marad.


Itt nincs külön "rom" nak megfelelő dolog, adblockert pedig lazán telepíted cydiából

2016. szept. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alex Fly ***** válasza:

Beállításokban, értesítősávokon ikonok testreszabásához egy Xposed modul elég.

Háttérkép a billentyűzet mögé: olyan billentyűzetet telepítesz, amilyent akarsz. Témák, skinek használata a legtöbbnél alap feature...

Ugyanez a helyzet a zárképernyővel is: nem kell ragaszkodni a gyárihoz, olyat használsz, amilyet akarsz -olyan beállításokkal, amit csak el tudsz képzelni.

A Play áruházban mindegyikre kismillió lehetőséged van. Ezek közül egyedül az Xposed keretrendszerhez van szükség rootra.

A jailbreak lehet, hogy egyszerű, de nem tudom, hogy jön ide a bootloader nyitása? A leírtak közül egyikhez sincs szükség ilyenre, van olyan telefon, ahol ez nem is lehetséges. Így nem fog nyitva maradni...

Az meg, hogy az iPhone-okon ne lenne ROM, kapitális baromság. Van rajta iOS. Gyári. Custom ROMot viszont egyet sem ismerek, míg az Android esetén szinte minden egyes telefonra elérhető a stock ROM mellett az AOSP, AOKP, CM, MIUI és az ezekből továbbfőzött operációs rendszerek (SlimROMok, Paranoid Android, Resurrection, stb...) Választék van bőven, akár saját rendszert is írhat bárki.... Ilyen ROM választék tényleg nincs az almafonon. Ott használod amit a gyártó adott és kész.

2016. szept. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

custom rom ra gondoltam mikor írtam hogy nincs, de akkor csak egyszerűbb ezeket ios-on megoldani (módosításokat) [legalábbis most hirtelen ránéztem az xposed beállításokra valamiért elég bonyolultnak tűnt] ott csak felteszed a tweaket bekapcsolod azt megy is.

*bootloaderezést azért hoztam fel mert azt hittem csak akkor változik valami ha más romot teszel fel

2016. szept. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!