Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Xperia Z5 Premium hívás...

Sony Xperia Z5 Premium hívás hiba (? )

Figyelt kérdés

Amint hívást kezdeményezek a készülékkel rögtön elsötétedik a kijlző, így nem tudom kihangosítani, meg semmi hasonlót se. Bármit csinálok a telefonnal nem reagál rá. Kinyomni is csak úgy tudom, ha lezárógomb dupla megnyomásával belépek a kamerába, onnan ki és akkor, ha lehúzom az értesítések panelt ott kinyomom.

Mi lehet a gond és hogyan tudom orvosolni? Arra gondoltam, hogy egy visszaállítás segítene neki, ha nincs más lehetőség. De ez csak a végső megoldás.


2016. szept. 19. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:

A közelítésérzékelő szenzor hülyült meg. Úgy érzé-

keli, hogy mindig a fülednél van a telefon.


Szervízmenü: tárcsázóba beírod: *#*#7378423#*#*

Ott kiválasztod a szervíz teszteket, azon belül

pedig a közelítés érzékelő (proximity sensor).

Ha letakarod a fülhallgatónál, akkor azt jeleznie

kell, ha elveszed a kezed, azt is. Valószínű

nálad végig zöld lesz a felső része a kijelzőnek,

és írja is, hogy "active".


Oka sok lehet:

- Van rajta védőüveg, védőfólia, tok, ami meghülyíti.

- Bizonyos szolgáltatások, pl android webviewer service

is meghülyíti a szenzorokat, nem csak a közelítésérzéke-

lőt, de az iránytűt is.

2016. szept. 20. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! De azóta már meggondolta magát és működik, a dolog, lehet ott volt valami kosz, ami nem tetszett neki.
2016. szept. 20. 15:09
 3/3 A kérdező kommentje:
Tesztelés alapján is rendesen működik.
2016. szept. 20. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!