Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Csak én utálom, hogy minden...

Csak én utálom, hogy minden telefon unibody (egybeházas) burkolatot kap?

Figyelt kérdés
Borzasztóan bosszant, hogy egyre több telefongyártó abba az irányba tart, ami, ha jól tudom az Apple-re volt jellemző. Minél zártabb legyen az egész mobil (szerencsére szoftveresen még nem követték le ebben teljesen). Pont ezért szerettem a többi gyártót, mert nem zárt, nem erőszakos, nem kezel úgy, mint buta felhasználót, akinek mindent a s'gge alá kell tolni, mert a hulyéje elrontja. Tényleg ennyire fontos mindenkinek, hogy oly vékony legyen a telefon, lekerekített kijelzővel, hogy az cserélhető akkuról és memória kártyáról is lemondanak? Ha lefagy a telefonom, megkattan, azt lehet csinálni sokszor csak, hogy kiveszem az aksit. Ritkán fordul elő, de nem kívánnám kivárni, hogy lemerüljön... Vagy éppen kevésnek tartom az egyébként 32-64 giga memóriát, és nem szeretnék magammal külső tárolókat hurcibálni. Csak én szerintem érdeke ez inkább a gyártóknak, csak én utálom? Memória kártya bővítést is most tették vissza Note 7-be. Elképzelhető, hogy az akku is cserélhető lesz újra? (Vízállóság nem érdekel, de egyébként S5 is vízálló, cserélhető akkuval). Bízom benne, hogy mások is vannak velem egy véleményen, mert rosszul vagyok tőle, hogy az egész internet dicséri, hogy milyen jó az unibody a design miatt, hogy nem kell cserélhető akku, úgyis veszel újat, ezt meg hajítsad ki (fogyasztói társadalom), vagy cseréltesd ki több tízezerért a szervizben (mert rákényszerítenek). Szerintem ugyanúgy szépek voltak régen is a mobilok. Én nagyon utáltam mindig is az Apple termékeket, hülyítésnek tartom az egészet, ugyanazok a problémák náluk is megvannak, mint egyéb mobiloknál, de mégis egyre jobban őket utánozzák a gyártók, mert sokat kaszálnak, fantasztikusan húzzák ki az emberek zsebéből a pénzt, gyengébb mobilokat, sokkal drágábban, mert annyira "tökéletes" és felhasználóbarát a rendszerük, szentté avatott maximalizmus netovábbjának végterméke. Igaz, hogy még egy képet sem tudok átküldeni bluetoothon. Ez a világ, komolyan egyre inkább arról szól, hogy ki tudja jobban átverni a másikat... :( Szóval várom gondolataitokat, véleményetek erről az egész irányvonalról, ami zajlik.

#mobil #Apple #Samsung #bővítés #memóriakártya #Unibody #egybeház #cserélhető akkumulátor #non-removable battery
2016. szept. 21. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Röviden: a buherálós, barkács vonal nem jellemző a gyártók főbb célpiacaira.


Bővebben:


Egyrészt a tartóssága. Sokkal minőségibb, ellenállóbb valami, ami egyben van. Egy „önhordó” autó is stabilabb, biztonságosabb, és jobban ellenáll a korróziónak, mint a korábbiak, amik jellemzően illesztéseknél kezdtek el rohadni.. A telefon persze nem rohad, de recseg-ropog, szétesik, ha leejted, stb., ha a ház megbontható, ráadásul azokban viszonylag sok tér maradt kihasználatlanul, amit pl. akkumulátorral ki lehet tölteni, ami az üzemidőre ugye jó hatással van. Ha nincs egyben, akkor ott bejut a víz, a por, ami megint nem jó dolog.


Memória bővítés: három indokom is van, miért jó. Az egyik az, hogy nem kell lyukat vágni a készüléken, ami esztétikailag is rontja az összképet, és a vízállóságnak (ami pl. sokaknál fontos) sem tesz jót, ráadásul egy ilyen foglalat megint csak hasznosabb helyeket vesz el a telefontól. A másik a biztonság. Egy bővítőkártyát ki lehet venni, az azon lévő adatokat meg olvasni. A harmadik a sebessége. Egy memória mindig gyorsabb, mint egy memóriakártya.


És van még egy, a technológiai trend (nem feltétlenül nálunk, de senkit nem érdekel, hogy csórisztánban mi kell), a felhőszolgáltatás. Nem kell, hogy az eszközön nagy mennyiségű adatot tároljunk, mert azokat tárolják helyettünk, net meg lassan ott nincs, ahol ember egyébként sem élhet. :-)

2016. szept. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ha nem kivehető az akku, legalább nem lesz kontakthibás. Reszetelni meg lehet bizonyos gombnyomással. Bőviteni meg nem akarom, ugy vettem meg hogy legyen elég belsô tárja (iphone SE 64Gb).
2016. szept. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A szétszedhető telóknak nem az a legnagyobb előnye, hogy ki lehet venni az aksit stb, hanem az, hogy szétesik. Ha elejted a mozgási energia nagyrészét elviszi az, hogy lerepül a hátulja. Még unibody-nál törik ami legkönnyebben törhet(kijelző)
2016. szept. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Applenél csupán marketing. Ameddig lesznek olyanok akik plusz tárhelyért akár 100ezer! Forintot is kifizetnek így fogja csinálja. Kereslet-kínálat. 21. Században élünk. Ma már majdnem mindenkinek van érettségije, mégis ha gondolkozni kell mindenkinél megáll a tudomány. Nem baj vegyetek 256gb-os Iphone 7 Plus 400ezerért.
2016. szept. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 and androidnal se lehet mar az 5.0 ota SD kartyara telepiteni semmit, az SD mar ott is csak egy buta tarhely filmeknek. Aki meg nem nez filmet annak tok folosleget. Meg aki nez is az is inkabb sztrimeli valahonnan egy szerverrol vagy youtuberol.


Igaz, akinek nincs esze annak van 10 lepese a tobbiek elott: nem kell gondolkozzon. Tehat pihentebb.

2016. szept. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

@5


Az emberek szoktak zenét is hallgatni. Ilyen mobilnet árak mellett nem éri meg streamelni

2016. szept. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem mindenki akar havi több ezret fizetni netért.
2016. szept. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!