Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone 5S 16GB (67500Ft...

IPhone 5S 16GB (67500Ft előfizetéssel) vagy iPhone SE 64GB (150000 Ft előfizetéssel)?

Figyelt kérdés
A kettő között hezitálok. Jó lenne a nagyobb tárhely, de több mint kétszer annyiba kerül mint az 5S. Fontos, hogy sok zenét hallgatok, emiatt talán jobb lenne a 64-es. Leginkább az foglalkoztat, hogy megéri-e a több mint kétszeres árat az újabb típus, vagy csak a nagyobb tárhely miatt ne vegyem meg? Azt hiszem az alkalmankénti zenecserélgetéssel még együtt is tudnék élni. Van ezen túl valami egyéb észrevehető különbség a kettő között?

2016. szept. 22. 15:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A SE újabb, 2-szergyorsabb CPU, 3-szorgyorsabb GPU, jobb képeket csinál, még támogatva lesz sokáig. Ha ezek számodra nem fontosak, akkor teljesítményben mindegy. A 16 gb viszont lehet, hogy kevés lesz. Tény, hogy tárhelyért az Apple aránytalanul sokat el tud kérni. Neked lehet jobb lenne egy nagyobb tárhelyű 5S ha még árulnának. De neked kell eldöntened, hogy mennyi képet csinálsz, mennyi alkalmazásod lesz, mennyi az a sok zene és főleg a mérete.
2016. szept. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Ezt vedd meg: iPhone SE 64GB!
2016. szept. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%
En vettem 5S 16GB-ost is es SE 64GB-ost is, az egyket a gyereknek. Az 5S is nagyon jo telo, ha nem kell sok hely akkor azt vedd. Ha kell a hely akkor SE 64GB.
2016. szept. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, észrevettél valami különbséget a használatuk közben? Igazából semmi extra dologra nem akarom használni a telefont. Nekem bőven elég ha úgy működik ahogy kitalálták (gondolom lassú egyik sem lesz), tudok vele normális minőségben fotózni és kéznél legyen az internet, nameg hogy szépen szóljon, de arra nagyon háklis vagyok.
2016. szept. 22. 16:15
 5/16 anonim ***** válasza:
Az SE pedig észrevehetően jobb, ráadásul kb. 2 évvel tovább lesz támogatott, de ha te ennyire értesz hozzá, akkor szerintem is jó lesz neked az 5S.
2016. szept. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Valamit konyítok hozzá, de iPhone-om még nem volt. Tisztában vagyok vele hogy erősebb a hardvere az újabbnak, csak nemtudom, mennyire befolyásoló tényező ez az iPhone-okon. Volt pár androidos telefonom (gyengébbek), meg próbálgattam már ismerősök drágább androidos telefonjait de az erősebb hardver ellenére nem éreztem jobbnak/gyorsabbnak azokat sem. Ezért nem érdekel annyira a hardver része, inkább a felhasználói élmény amire kíváncsi vagyok.
2016. szept. 22. 16:41
 7/16 anonim ***** válasza:
41%

"Leginkább az foglalkoztat, hogy megéri-e a több mint kétszeres árat az újabb típus"


Nem tudom elképzelni, hogy a "megérni" dolog hogyan merülhet fel egyáltalán szempontként egy Apple termékkel kapcsolatban.


Mivel egy rendkívüli módon túlárazott divattermékről van szó, ha a "megérni" felmerül, akkor inkább válassz feleannyiért egy hasonló tudású androidos telefont, az megéri.


Egyébként szerintem átlagos használatot nem lehet végezni egy telefonon 16GB nem bővíthető tárhellyel.

2016. szept. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Semmi esetre sem szeretnék újra androidot. Plusz annakidején édesapám is vett magának egy 4-es iphone-t, nagyon nehezen szánta rá magát hogy kiadjon érte annyi pénzt. Évekig minden gond és lefagyás nélkül használta, aztán lecserélte egy hardverben jóval erősebb Lenovo-ra, mert már úgy érezte hogy kezd lassú lenni az iPhone. 1 hónapot sem volt nála és már kínálgatta nekem hogy nem akarom-e megvenni tőle, mert visszasírja az iphone-t, venne inkább egy 5S-t. Nem tudta eladni, azóta is megvan a Lenovo-ja, de folyton gondja van vele. Lefagyogat, összeomlanak az appok, stb...
2016. szept. 22. 16:59
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem divatból kell nekem az Apple, hanem mert azt tudom hogy működik úgy ahogy azt kitalálták a mérnökök. Mellesleg a konkurens Androidos telefonok is hasonló árakon mennek és hiába erősebb a harver bennük, mégsem gyorsabbak.
2016. szept. 22. 17:01
 10/16 anonim ***** válasza:
65%

Az 5S nagyon jó mindennapi használatra, szépen fotoz, nincs neki semmi baja. Ahogy mások is mondták, az igaz hogy az SE sokkal ujabb és tovább lesz támogatva, persze cserébe 2x drágább.

Na de ez a "támogatás" dolog is kétélű! Hiszen 2 év után egyikre sincs garanciád. Ha meg a telo amugy jol muködik akkor szoftver frissitésre sincs szügség. Sőt, van amikor a frissités csak rontja a telót, például az iOS10-be kezd elfajulni az Apple a Pokemonokkal meg minden tini ujonckodással, nekem semmi nem jön be az iOS10-ből.

2016. szept. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!